Pojedinačno prvenstvo Srbije koje je okupilo 134 boksera iz 57 klubova završeno je sjajnim finalima u kojima smo videli puno kvalitetnih mečeva i herojskih izdanja aktera u ringu.
Izvor: Bokserski savez Srbije (BSS)
Bokserski savez Srbije (BSS)
Finalni mečevi održani su u nedelju u Sportskom centru Žarkovo u Beogradu i apsolutno su opravdali sva očekivanja i oduševili posetioce.
Najbolji senior Prvenstva Srbije je Almir Memić (BK Mix) koji je u finalnom meču do 75kg pobedio Danijela Filipovića iz Loznice i to ubedljivim rezultatom 5:0. Za najbolju seniorku na prvenstvu proglašena je naša zlatna Sara Ćirković koja je ostvarila ubedljivu pobedu protiv Kristine Marković u meču do 54kg, takođe nakon jednoglasne odluke.
Pehar za najboljeg tehničara odneo je Nazif Sejdi koji je ubedljivim rezultatom 5:0 savladao Radovana Gligića (BK Voždovac). Nagrada za najbolji muški par pripala je Ahmedu Mavriću (BK Novi Pazar) i Andriji Bursaću (BK Crvena zvezda) koji su ukrstili rukavice u meču do 80kg. Pobedu je odneo Mavrić jednoglasnom odlukom sudija.
Bokserski savez Srbije (BSS)
Za najbolju tehničarku na Prvenstvu izabrana je Natalija Šadrina (BK Obilić) koja je u meču do 57kg savladala Sanju Marković (BK Naissus) nakon prekida u drugoj rundi. Pehar za najborbeniji ženski par je pripao Mileni Matović (BK Železnik) i Anastasiji Lukajić (BK Obilić). Njih dve su odmerile snage u meču do 70kg, a pobedu je odnela Milena Matović nakon jednoglasne odluke sudija.
BK Obilić (Zvornik) je proglašen za najbolji klub u ukupnom plasmanu. Za najbolji klub u muškoj konkurenciji je proglašen BK Novi Pazar, dok je najbolji tim u ženskoj BK Obilić iz Zvornika.
"Meč je bio veoma zanimljiv. Srećna sam što sam postala državna prvakinja u svojoj kategoriji i što sam još jedom osigurala mesto u reprezentaciji. Cilj nam je bio i da naš tim Obilić bude najbolji na ovom prvenstvu. Nema stajanja nakon ovog takmičenja, sledi mala pauza i potom spremanje za naredne izazove. Uskoro krećemo sa pripremama za Svetsko prvenstvo koje će biti održano na proleće u Nišu", istakla je Sara Ćirković nakon osvajanja zlatnog odličja.
Bokserski savez Srbije (BSS)
"Utisci su sjajni, od samog početka sam bila samouverena i puna energije. Naravno, uvek postoji taj rizik od samog ishoda meča, ali uspela sam da prebrodim sve moguće prepreke. Srećna sam što sam donela svom klubu zlatnu medalju", rekla je Milena Matović.
Direktor Bokserskog Saveza Srbije nije mogao da sakrije svoje zadovoljstvo nakon uspešno završenog Pojedinačnog prvenstva Srbije i sjajne organizacije događaja.
"Imali smo priliku da vidimo sjajne borbe i možemo biti i više nego zadovoljni. Veliki kvalitet svih boksera i bokserki je još jedna potvrda da boks u Srbiji napreduje i stvara nove šampione", rekao je Marčeta.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Sautempton definitivno neće igrati finale plej-ofa Čempionšipa nakon što je odbijena njihova žalba povodom velike "Spajgejt" afere koja je potresla engleski fudbal.
Janik Siner dominira tenisom u 2026. godini, ali Džon Izner i Sem Kveri veruju da ni takav Italijan ne bi mogao protiv Novaka Đokovića iz njegove čuvene sezone 2011.
Viktor Vembanjama odigrao je istorijsku utakmicu protiv Oklahoma Siti Tandera, a njegova partija toliko je impresionirala Šekila O'Nila da mu je NBA legenda odmah smislila novi nadimak.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Tradicionalni međunarodni bokserski turnir "Beogradski pobednik" još jednom je potvrdio status jednog od najuglednijih sportskih događaja u regionu i jednog od najstarijih turnira u Evropi.
Jovan Nikolić savladao je Almira Memića u srpskom finalu za anale u 63. izdanju bokserskog turnira "Beogradski pobednik", što mu je donelo drugi trofej najboljeg na ovom čuvenom takmičenju.
Bokserska reprezentacija Kube pripremaće se u Loznici uoči prestižnog međunarodnog turnira "Beogradski pobednik", koji će biti održan od 12. do 18. maja u hali Sportskog centra Obrenovac.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Stala je Vojvodina na korak do trofeja Kupa Srbije, ali posle osvojenog drugog mesta i izborenih kvalifikacija za Ligu Evrope, može reći da je sezona bila uspešna kada se svedu računi.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Šta kažete na uređaj pomoću kog možete da napravite espreso gde god se nalazili, bez ikakvih kablova i drugih peripetija? Upravo to omogućava Honorov prenosni aparat za kafu, koji smo imali na testu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar