Borilački sportovi 10

28.4.2024.

20:13

Još jedno zlato za Srbiju – Nikolić prvak Evrope

Mladi srpski bokser Jovan Nikolić osvojio je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva 4:1.

Izvor: Tanjug

Srđan Stevanović/Starsport

Nikolić je nošen podrškom sa tribina u hali "Aleksandar Nikolić" preokretom u trećoj rundi doneo prvo zlato muškom timu Srbije na šampionatu.

Rastko Simić, u kategoriji do 80 kg, osvojio je srebrnu medalju, nakon što je u finalu izgubio od Hrvata Gabrijela Veočića (5:0).

Srebro je osvojio i Dušan Veletić, u kategoriji +92 kg, koji je u finalu poražen od Španca Ajube Gadfe Drisi El Aisauija prekidom u drugoj rundi.

Srpski muški tim na ovom šampionatu osvojio je i šest bronzi - Rade Joksimović, Omer Ametović, Almir Memić, Vahid Abasov, Veljko Ražnatović i Sadam Magomedov.