U duhu prijateljstva Srbije i Rusije biće održan međunarodni bokserski meč između reprezentacija dve zemlje.
Izvor: Bokserski savez Srbije (BSS)
BSS
Kup posvećen 80. godišnjici pobede u II svetskom ratu održaće se 26. maja 2025. u kompleksu Jug Sport u Sočiju.
Turnir je organizovan na inicijativu Srbije sa ciljem jačanja političkih i prijateljskih veza između zemalja.
"Mi smo isti narod i istu sudbinu delimo, braća oduvek i zauvek. Prošli smo mnoge golgote, prolazimo ih i dan danas, ali ne posustajemo jer mi smo baždareni da ostanemo šampioni, da nikada ne saginjemo glavu, da nikada ne napadamo, ali kada smo napadnuti da odgovorimo herojski i šampionski. Sport je važna platforma za jačanje prijateljstva, a Srbija i Rusija su u boksu u neraskidivim vezama koje su svakim danom sve čvršće i koje grade zajedničku snažnu budućnost", objašnjava predsednik Bokserskog saveza Srbije Nenad Borovčanin.
Na godišnjicu pobede u Velikom otadžbinskom ratu, kako trijumf nad fašizmom u II Svetskom ratu zovu Rusi, biće održan revijalni boks meč u Sočiju u kome će učestvovati mladići uzrasta 15-16 godina takmičeći se u osam težinskih kategorija. Borbe će se održati po pravilima profesionalnog boksa i sastojaće se od četiri runde od po tri minuta.
Boks je tradicionalno popularan u Sočiju, a takmičenje između ruske i srpske reprezentacije biće od interesa za lokalne stanovnike i turiste. Ulaz na događaj je besplatan. Svečano otvaranje turnira počeće u 15:00 časova.
Selekciju Srbije čine: Pavle Popović, Luka Simić, Mladen Stojanović, Andrej Racić, Vuk Berklović, Strahinja Filić, Tarik Rašljanin, Veljko Dinić, Andrija Trajković, Dušan Stošić, Melvin Hasanović, predvođeni glavnim trenerom Andrejom Fatahovim i trenerom Selverom Lekpekom.
Selektor Nemačke Alfred Gislason je u završnici meča protiv Srbije na Evropskom prvenstvu napravio grešku o kojoj će se tek pričati i koja je možda i koštala "pancere".
Francuski centar Matijas Lesor prolazi kroz izuzetno težak period u karijeri i kako je rekao – jedva čeka da ga niko ne pita kada će se vratiti na parket.
Francuski centar Matijas Lesor prolazi kroz izuzetno težak period u karijeri i kako je rekao – jedva čeka da ga niko ne pita kada će se vratiti na parket.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar