Nova vest
Motociklizam 0

21.6.2026.

10:31

Stiglo izvinjenje posle skandala: "Žao mi je, nema opravdanja"

Marko Beceki suspendovan je sa Velike nagrade Češke nakon incidenta u sprint trci, kada je u naletu besa fizički nasrnuo na redara, zbog čega se italijanski vozač Aprilije oglasio i uputio javno izvinjenje.

Autor:B92.sport

B92.sport
Stiglo izvinjenje posle skandala: "Žao mi je, nema opravdanja"
EPA/MARTIN DIVISEK

Marko Beceki našao se u centru pažnje MotoGP vikenda u Češkoj, ali ne zbog rezultata, već zbog incidenta zbog kog je kažnjen i suspendovan sa trke u Brnu.

Italijanski motociklista je posle izletanja u sprint trci, u trenutku frustracije, fizički nasrnuo na redara koji je pokušavao da dođe do njegovog motocikla, što je ocenjeno kao nesportsko ponašanje i protivno pravilima takmičenja.

Vozač Aprilije se ubrzo oglasio i uputio javno izvinjenje kompletnoj MotoGP zajednici.

"Želeo bih da se izvinim kompletnoj Moto GP zajednici zbog mog ponašanja prema redaru. Žao mi je i jer znam koliko truda i žrtve redari podnose da bi osigurali našu bezbednost. Takvo ponašanje ne bi trebalo da se desi i nema opravdanja za to. Izvinjavam se svima, Apriliji i mojim navijačima", poručio je Beceki.

Do incidenta je došlo u finišu sprint trke, devete u sezoni, kada je Beceki izgubio kontrolu i izleteo sa staze u trenutku dok je držao petu poziciju. Taj kiks ga je koštao i u generalnom plasmanu, gde je njegova prednost u odnosu na timskog kolegu Horhea Martina sada smanjena na 15 bodova, što dodatno komplikuje borbu za titulu u kraljevskoj klasi.

Sprint u Brnu pripao je Frančesku Banjaji na Dukatiju, dok su iza njega kroz cilj prošli Ai Ogura iz Trekhausa i Mark Markes kao trećeplasirani.

Beceki je u nedelju trebalo da startuje sa četvrte pozicije na Velikoj nagradi Češke, odmah iza Ogure, Fabija di Đanantonija i Banjaje, ali će zbog kazne njegovo mesto na gridu preuzeti Mark Markes.

Glavna trka u Brnu vozi se od 14 časova, dok program na stazi počinje u 11.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

8 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

9 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu