Nova vest
Formula 1 0

11.6.2026.

20:25

Reakcija posle noćne more: Lekler hoće kao Hamilton

Šarl Lekler, vozač Ferarija, testiraće nove konfiguracije kočionog sistema pred trku za VN Barselone.

Autor:B92.sport

B92.sport
Reakcija posle noćne more: Lekler hoće kao Hamilton
Tanjug/Yves Herman, Pool Photo via AP

Ferari je mogao da ima najbolji vikend u poslednjih nekoliko godina pošto je Luis Hamilton trku u Monaku završio kao drugoplasirani, dok je na poziciji tri bio Šarl Lekler.

Bilo kako bilo, zbog lošeg asfalta, novih pneumatika i ljudske greške Šarl Lekler je udario u zaštitnu ogradu i trku završio pre vremena.

Šarl je bio veoma besan zbog svega što se dogodilo i poručio:

"Nisam kriv. Ne prihvatam to. Od četiri kočnice na bolidu, tri mi nisu radile i to je veoma loše za bolid Formule 1. Prednja leva kočnica je radila kaok treba, prednja desna je bila na 50% dok zadnje dve nisu radile uopšte. Bilo je kao da nemam kočnice", rekao je Lekler.

Lekler je opisao trku u Monaku kao "noćnu moru" i Ferari mu je ponudio rešenje – da testira konfiguracije kočionog sistema sa bolida timskog kolege Luisa Hamiltona.

Sedmostruki šampion Formule 1 je imao drugačije kočnice od Leklera, njegovi diskovi i pločice su bile od ugljeničnih vlakana, dok je Lekler koristio kompozitnu strukturu ugljenika.

Slično, ali i manje efikasno kako bi se reklo. 

Sada ćemo videti da li Lekleru više odgovara ovo što je Hamilton namestio za svoj bolid i odmah na prvom treningu će Lekler imati prve rezultate.

Podsetimo, Dino Beganović će voziti prvi trening Formule 1 u Barseloni umesto Luisa Hamiltona.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Meč istine u Beogradskoj areni VIDEO

Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.

Iva Jevtić

9:26

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu