Nova vest
Logo
Auto-moto 1

3.5.2025.

19:12

Kiša napravila haos u Majamiju – Noris najbrži u sprintu uz dosta sreće

Lando Noris je uspeo da pobedi svog klupskog kolegu Oskara Pjastrija u sprint trci koja se vozila u Majamiju.

Autor:B92.sport

B92.sport
Kiša napravila haos u Majamiju – Noris najbrži u sprintu uz dosta sreće
Tanjug/AP Photo/Hiro Komae

Britanac je uspeo da prekine seriju trijumfa Oskara Pjastrija, pa sada Australijanac nije uspeo da slavi i u sprint trci, iako je u većem delu trke bio ispred Landa. 

Na kraju je Noris bio bolji i uz dosta sreće je uspeo da ovu mini trku završi  ispred Pjastrija i tako za bod smanji prednost Pjastrija u generalnom plasmanu. 

Kada kažemo uz dostra sreće, tu mislimo na vozilo bezbednosti koje je izašlo na stazu na četiri kruga do kraja, kada je Fernando Alonso završio u zidu. 

Vozilo bezbednosti se na stazi zadržalo sve do kraja trke, pa nismo dobili borbu. 

Drugi je tako bio Oskar Pjastri, a treće mesto je pripalo prvom pobedniku sprint trke ove sezone Luisu Hamiltonu. 

Ferari je u ovoj trci odradio sjajan posao, rizikovali su i to im se na kraju isplatilo. 

Drugi vozač Ferarija Šarl Lekler nije imao sreće, jer je napravio grešku u krugu za zagrevanje, pa tako nije ni učestvovao na ovoj sprint trci. 

Inače kiša je napravila dosta problema na ovoj sprint trci, zbog toga smo imali odloženi start od skoro pola sata,

Jedan od najvećih gubitnika je Maks Ferstapen, koji je zbog greške svojih mehaničara u boksu i nebezbednog propuštanja bio kaženjen sa pet sekundi, pa tako je ovu trku završio van osam najboljih vozača, što je značilo da nije došao do poena. Na kraju je aktuelni svetski šampion bio poslednji. 

Do bodova su stigli na kraju Albon, Rasel, Strol, Loson i Berman. 

Kimi Antoneli koji je sprint trku krenuo sa pol pozicije, na kraju je završio tek na desetom mestu. 

Imao je jedan inicident na startu trke, kada ga je sa staze izgurao Pjastri, dok je posle imao kontakt sa Maksom Ferstapenom. 

Ovo je samo uvertira za kvalifikacije koje su na programu od 22 časa, kada ćemo dobiti poredak za glavnu trku. 

Podeli:

loader

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

1 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu