Vozač Meklarena Oskar Pjastri rekao je da je uzbudljivo pobeđivati u trkama Formule 1, ali da je više ponosan na uloženi rad i rezultate ekipe, nego na činjenicu da vodi u generalnom plasmanu vozača.
Izvor: Beta
Profimedia
Pjastri je pobedio u tri od pet trka ove sezone, a posle trijumfa u prošloj trci u Saudijskoj Arabiji prvi put u karijeri je preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu. On je u četiri trke nadoknadio zaostatak od 33 boda za timskim kolegom Landom Norisom, otkako je na početku sezone u Melburnu završio na devetom mestu.
"Pobeđivanje u trkama je ono što je uzbudljivo. Mislim da je vođstvo u šampionatu lepo, ali posle Saudijske Arabije, mnogo sam ponosniji i zadovoljniji radom i razlozima zbog kojih vodimo u šampionatu nego samom činjenicom da vodim u plasmanu vozača", rekao je Pjastri, preneo je Skaj.
Pjastri ima 99 bodova, ispred Norisa koji ima 89 i aktuelnog šampiona Maksa Verstapena iz Red Bula koji ima 87.
"Mislim da s obzirom na to da mi u Melburnu nije baš dobro išlo u pogledu bodova, mislim da je sve dobro prošlo što se tiče izvođenja. S obzirom na to da sam počeo uz mali zaostatak i da sam ga nadoknadio, mislim da je to deo u kome najviše uživam, razlog zašto sam na čelu šampionata", naveo je 24-godišnji australijski vozač.
On je trke u Kini i Bahreinu počeo sa pol pozicija i pobedio, a u Saudijskoj Arabiji startovao je sa drugog mesta i posle duela sa Verstapenom, koji je dobio kaznu zbog incidenta u prvoj krivini, je pobedio.
Pjastri je rekao da je pokazao da na raspolaganju ima "različite alate" zbog kojih je pobeđivao.
"Mislim da smo obavili solidan posao tokom sezone. Moje tri pobede izgledale su malo drugačije. Bahrein je bio jak, jak vikend, u Kini je bilo slično, a u Saudijskoj Arabiji je bilo tesno. ;Nije sve išlo po mome tog vikenda i pobedio sam jer sam bio jak u drugim oblastima, nadam se da neću na to da se oslanjam svakog vikenda, ali ponosan sam na činjenicu da mogu da raspolažem različitim alatima i pokušam da pobeđujemo", rekao je.
"Mislim da je to bio faktor. Zaista je uloga koju ekipa i bolid igraju prilično značajna, ali na ličnom nivou, do sada sam obavio dobar posao u različitim oblastima", dodao je on.
Šampionat Formule 1 nastavlja se trkačkim vikendom u Majamiju, a trka je na programu u nedelju od 22 časa.
Košarkaški klub Partizan doneo je odluku o promeni na klupi pred završnicu Superlige Srbije, gde će crno-bele predvoditi Bogdan Karaičić, a ne kako je prvobitno najavljeno Aleksandar Matović.
Vozač Mercedesa Džordž Rasel rekao je da je srećan zbog pobede u trci Formule 1 u Kanadi, ali i zbog prvog plasmana na podijum njegovog timskog kolege Andree Kimi Antonelija.
Srpski reprezentativac u džudou Bajasangur Bagajev nije uspeo da osvoji bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, u kategoriji do 73 kilograma.
Aleksej Pokuševski, košarkaš Partizana, istakao je razliku između dva poluvremena iz aspekta igre crno-belih u pobedi u prvog utakmici polufinala KLS protiv ekipe FMP (84:74).
Protiv najslabijeg protivnika na turniru "Srbija 2025" Holandije, domaćin turnira je zabeležio pobedu sa najviše postignutih golova 20:14 (3:5, 7:4, 7:2, 3:3).
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Leskovcu selekciju Andore rezultatom 3:0 (2:0) u meču grupe K kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Nemanja Radonjić, fudbaler Crvene zvezde, nije birao reči o treneru košarkaša Partizana Željku Obradoviću nakon što je taj tim slavio u finalu ABA lige.
Vozač Mercedesa Džordž Rasel rekao je da je srećan zbog pobede u trci Formule 1 u Kanadi, ali i zbog prvog plasmana na podijum njegovog timskog kolege Andree Kimi Antonelija.
Srpski reprezentativac u džudou Bajasangur Bagajev nije uspeo da osvoji bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, u kategoriji do 73 kilograma.
Aleksej Pokuševski, košarkaš Partizana, istakao je razliku između dva poluvremena iz aspekta igre crno-belih u pobedi u prvog utakmici polufinala KLS protiv ekipe FMP (84:74).
Tri promene u odnosu na meč protiv Abanije – to je najavio selektor Srbije Dragan Stojković Piksi pred novi meč u ovkiru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Još uvek se sležu utisci posle meča "visokog rizika" između Albanije i Srbije, ali je potrebno da fokus što pre ode na drugu stranu, ka Andori. I tu potcenjivanja ne sme biti, iz više faktora.
Dok standardna kočiona svetla upozoravaju samo vozila iza vas, prednja svetla bi signalizirala pešacima i vozilima koja dolaze iz suprotnog pravca da vozilo – koči.
Kad pitate Google kako da isključite AI sažetke za Chrome - prvi rezultat vam ne daje rešenje, već vas upućuje na Google Labs gde ne možete da sredite stvar.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar