Peti trkački vikend Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza održaće se u nedelju, 1. septembra od 12 časova, na Motodromu u Kuli, uz podršku G-Drive premijum goriva NIS Petrol i Gazprom benzinskih stanica. Gledaoce, nakon kratke letnje pauze, ponovo očekuje nezaboravni trkački doživljaj.
Iskusni vozači takmičiće se u osam kategorija, a G-Drive je za najbolje na kraju ovogodišnjeg šampionata pripremio vredne nagrade.
Tradicionalno, ovaj šampionat okuplja uspešne takmičare iz zemlje i regiona, ali i mnogobrojne ljubitelje kartinga i čistog adrenalina, koji predstavljaju značajnu podršku svim vozačima. Najmlađi takmičari imaće priliku da svoje veštine pokažu u okviru kategorije Bambini, a oni najiskusniji odmeriće snage u kategorijama Master i Tag. Pored toga, gledaoci će imati priliku da prate izuzetnu borbu i u posebnoj kategoriji takmičenja – G-Drive kup.
Tokom prethodna četiri takmičarska vikenda, Otvoreno prvenstvo bilo je obeleženo uzbudljivim trkama i izvanrednim rezultatima učesnika, a pažnja verne publike nije izostala ni ove godine. Nakon predstojeće trke u Kuli, šampionat će se nastaviti u Karting centru u Jagodini, poslednjeg vikenda u septembru. Dinamične trke tada će krunisati tekuću sezonu takmičenja proglašenjem najboljih u generalnom plasmanu u svakoj od kategorija.
Otvoreno prvenstvo Srpskog sportskog karting saveza održava se od 2014. godine u nekoliko gradova Srbije, a šampionate tradicionalno obeležavaju uzbudljive trke u kojima se pobednik rešava u poslednjem krugu.
Zato vas pozivamo da u nedelju u Kuli pratite peti trkački vikend i doživite G-Drive #takomoćno iskustvo!
Iako je Crvena zvezda slavila u Francuskoj, izgubila je revanš od Lila i posle produžetaka se na stadionu "Rajko Mitić" oprostila od daljeg učešća u Evropi.
Sudijska komisija Evrolige završila je ekspertizu utakmice između Partizana i Reala i utvrdila više sudijskih propusta, od kojih je većina bila na štetu beogradskog tima.
Lazar Čakarević, učenik Beogradske sportske gimnazije, osvojio je četiri zlatna pehara u seniorskoj konkurenciji na Sodi W Series trkama u Beogradu, potvrdivši svoj status vrhunskog mladog vozača.
Tokom proteklog vikenda na stazi Jas Marina u Abu Dabiju, na samom startu sezone, 16-godišnji Andrija Kostić upisao je svoj debitantski nastup u bolidu Formule 3 u Regionalnoj Formuli Bliskog Istoka
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
Nemački automobilski gigant BMW nalazi se u završnoj fazi pregovora sa Evropskom komisijom oko izuzeća od carina na električna vozila koja ovaj koncern proizvodi u Kini.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar