Četvrtak, 11.02.2021.

02:45

Krajinović uz dosta muke do trećeg kola

Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena!

Srpski teniser je posle velike borbe eliminisao Španca Pabla Anduhara u četiri seta.

Nakon tročasovnog maraton Krajinović je slavio 6:2, 5:7, 6:1, 6:4 i izjednačio svoj najbolji rezultat u Melburnu iz 2019.

Krajinović će u trećem kolu igrati protiv pobednika duela između četvrog nosioca Rusa Danila Medvedeva i Španca Roberta Karbaljes-Baena.

Naš teniser se dosta kockao u meču sa 26 mesta slabije rangiranim teniserom.

Prvi set je osvojio posle strpljive igre, napravivši dva brejka nakon što je prethodno spasao brejk loptu.

Izgledalo je da će drugi osvojiti još lakše jer je posle brejka za 3:1 imao novu šansu na 4:1, ali ju je propustio.

To mu se žestoko obilo o glavu jer ga je uzdrmalo, pa mu je Anduhar tri puta oduzimao servis i sa 7:5 izjednačio na 1-1.

Međutim, to kao da mu je dalo dodatnu snagu jer je u trećem setu počistio rivala sa 6:1, ne dozvolivši mu ni promil šanse.

Nastavio je u istom ritmu i u četvrtom, napravivši brejk već u uvodnom gemu, a onda je počela igra sa živcima.

U svakom narednom servis-gemu Krajinovića, Španac je imao višestruke brejk šanse.

Propustio je po dve u drugom i četvrtom gemu, a onda i čak četiri u šestom.

To je bio prelomni trenutak meča jer je Krajinović odbranivši se za 4:2 posle lako servisom osvajao poene i stigao do konačne pobede.