Mega zvezda svetske atletike na "Zlatnom mitingu" u Beogradu
Od tinejdžera koji je iz radoznalosti krenuo da trenira sa drugarima u parkovima, kako bi ispitao spostvene fizičke mogućnosti, do svetske mega zvezde atletike i jenog od najboljih u istoriji u skoku udalj.
Izvor: BIM25
Gvg / Panoramic / Profimedia
Grk Miltiadis Tentoglu bi mogao biti najbolji skakač udalj koji je ikada postojao. Ima samo 26 godina i pobeđivao je na svim velikim takmičenjima u ovom sportu.
Od 2017. do danas na takmičenjima na kojima je učestvovao nanizao je 15 zlatnih medalja i dva srebra.
Dovoljno je reći dvostruki šampiona na Olimpijskim igrama, dvostruki šampion sveta u dvorani, šampion sveta na otvorenom, višestruki šampion evrope kako u dvorani tako i na otvorenom...
Prvo svetsko zlato osvojio je u Beogradu 2022. na Dvoranskom šampionatu planete, do tada je u kolekciji imao devet evropskih zlata, olimpijsko zlato i osvojenu Dijamantsku ligu.
Prestonica Srbije bilo je mesto gde se prvi put vinuo na svetski tron i upravo u našem glavnom gradu zlatni Grk krenuće u takmičarsku 2025. i pohode na nove medalje i rekorde.
Glavna zvezda "Gold Belgrade Indoor Meeting" koji će biti održan 29. januara 2025. u Atletskoj dvorani u Beogradu biće upravo Miltiadis Tentoglu.
Da li je ikada sebe zamišljao, pre svega na počecima karijere da će zlatnim slovima biti ispisan u istoriji svetske atletike
"Ne, verovao sam da idem i da ću uraditi nešto dobro, ali ne na tom nivou kao što sam sada".
Koji je recept vaših uspeha?
"Najviše sam ponosan na svoju zlatnu medalju na Svetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti jer sam pobedio u poslednjem pokušaju, dobrim skokom (8,52m) dok sam bio drugi, a moj protivnik je već skočio 8,50m".
Da li je bilo teže osvojiti zlato u Tokiju ili odbraniti zlato u Parizu?
"Bilo je teže pobediti u Tokiju. U Parizu se nikada nisam osećao ugroženim od bilo koga, a čak i da je neko više skočio mogao sam da mu 'odgovorim'".
Šta nam Miltiadis sprema u sezoni 2025, koje rekorde želi da sruši i postavi nove?
"Da, želim da oborim svoj lični rekord i želim da dobro skačem i u zatvorenom prostoru. Učiniti najbolje što mogu".
Posebno nas raduje njegov dolazak u Beograd. U Beogradu je osvojio prvo svetsko zlato 2022. Sada će ponovo doći u bratsku zemlju njegove rodne Grčke i takmičiti se. Kakva ga osećanja vežu za glavni grad Srbije?
"Svetsko prvenstvo u dvorani u Beogradu 2022 je jedno od mojih omiljenih takmičenja ikada. Tu sam ostvario sam svoj lični rekord na takmičenju u dvorani i bilo je čisto takmičenje. Sada će ovaj moj dolazak u Beograd biti moje prvo takmičenje u sezoni i pokušaću da uradim nešto odlično tamo".
Koji su planovi Tentoglua u budućnosti, koje snove još želi da dosanja?
BIM25
"Plan mi je da nastavim da se takmičim na tom visokom nivou kako ne bih požalio kada završim karijeru. Uradio sam sve što sam želeo i sada je jedino preostalo da imam bolje rezultate".
Šta može da poruči mladim nadama atletike u svetu?
"Mladim sportistima želim da poručim da ćete ostvariti svoje snove ako budete kostantno radili na sebi i imali jak mentalitet".
Da je na početku karijere, da li bi isti put izabrao?
"Isti, potpuno isti put. Ne bih ništa menjao! Bio sam veoma otvorenog uma, šitokih vidika i pogleda kada sam bio klinac, kao i sada, i živim svoj život bez kajanja".
Kratak osvrt na početke i šta je to što ga je od treninga u parku odvelo do zlatnog mesta u istoriji kraljice sportova?
"Moj prvi trener, Vagelis Papanikos. Pomogao mi je da počnem i ubedio me da nastavim".
Da li već sada cilja zlato na OI u Los Anđelesu 2028?
"Da, ali predaleko je i volim da se više fokusiram na stvari koje su pred nama", zaključio je vlasnik svih aktuetlnih zlatnih medalja u skoku udalj, od evropske, preko svetske do olimpijske, Grk Miltiadis Tentoglu.
Karte za "Gold Belgrade Indoor Meeting" koji će biti održan 29. januara 2025. u Atletskoj dvorani u Beogradu i na kome ćemo imati priliku da gledamo velike domaće i svetske asove atletike nalaze se u prodaji na prodajnim mestima tickets.rs i na njihovom sajtu.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić našao se u centru pažnje fudbalske javnosti nakon što je, prema podacima Transfermarkt-a, postao najtraženiji igrač na svetu.
Katar i Švajcarska su odigrali meč koji je izazvao kontroverzu zbog nedostatka uobičajene VAR grafike kod situacije koja je prethodila jedanaestercu za Švajcarsku.
Džejlen Branson, as Njujork Niksa, prošao je trnovit put od dolaska u NBA ligu – od igrača u senci Luke Dončića tokom perioda u Teksasu do jednog od najboljih.
Trener Ergin Ataman obratio se svojim igračima nakon što je Panatinaikos poražen od Olimpijakosa u petom meču finalne serije grčkog prvenstva, čime su crveno-beli stigli do šampionske titule.
Prva NBA titula posle 54 godine izazvala je ogromnu euforiju među navijačima Njujork Niksa, ali je slavlje u Njujorku ubrzo preraslo u haotične scene na ulicama grada.
Selektor Toni Popovic nije krio zadovoljstvo nakon što je Australija napravila jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg toka Mundijala i savladala Tursku u prvom kolu grupe D.
Američki košarkaš Panatinaikosa Kendrik Nan, odigrao je drugo poluvreme pete finalne utakmice protiv Olimpijakosa (89:85) uprkos ozbiljnom bolu u rebrima, nakon što je povredu zadobio pred kraj prvog poluvremena.
Američki tinejdžer Kuper Lutkenhaus priredio je senzaciju na mitingu Dijamantske lige u Oslu, pošto je u trci na 800 metara pobedio aktuelnog olimpijskog šampiona Emanuela Vanjonjija.
Klimatske promene ne mimoilaze ni srpsku kraljicu sportova, a iznenadni nalet vetra na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu doveo je u pitanje rad skakača uvis i motkom u narednom periodu.
Fudbalski klub Partizan odustao je od angažovanja beloruskog napadača Artjoma Šumanskog, pa će klub iz Humske potragu za pojačanjima u samom špicu napada nastaviti na drugim adresama.
Katar i Švajcarska su odigrali meč koji je izazvao kontroverzu zbog nedostatka uobičajene VAR grafike kod situacije koja je prethodila jedanaestercu za Švajcarsku.
Džejlen Branson, as Njujork Niksa, prošao je trnovit put od dolaska u NBA ligu – od igrača u senci Luke Dončića tokom perioda u Teksasu do jednog od najboljih.
Trener Ergin Ataman obratio se svojim igračima nakon što je Panatinaikos poražen od Olimpijakosa u petom meču finalne serije grčkog prvenstva, čime su crveno-beli stigli do šampionske titule.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Peugeot je ove nedelje zvanično predstavio E-208 GTi, prvi potpuno električni model sa legendarnom GTi oznakom, a sada su poznati svi tehnički detalji, kao i cena ovog automobila.
Na Reditu se ovih dana govori o pomalo bizarnoj priči koja tehnički nema veze sa gejmingom, ali nosi zanimljivu pouku: gejmerski kompjuter spasava život.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar