Nova vest
Atletika 3

21.9.2025.

9:15

Angelina se bori za medalju na SP u Tokiju: "Spremna za velike visine"

Srpska atletičarka Angelina Topić od 12.05 nastupa u finalu u disciplini skok uvis na Svetskom prvenstvu.

Autor:B92.sport

B92.sport
Angelina se bori za medalju na SP u Tokiju: "Spremna za velike visine"
JASPER JACOBS / Belga Press / Profimedia

Topić je sa preskočenih metar i 92 centimetra prošla u finale. Ona je iz prvog pokušaja preskočila 183, 188 i 192 centimetra.

Topić je rekla da je dobro radila na pripremama i da je bila potpuno koncentrisana na Svetsko prvenstvo.

"Kvalifikacije su prošle bolje nego što sam mogla da zamislim, bilo je očekivano iz iskustva prethodnih prvenstava da će i visina 192 biti dovoljna za finale, iako je kvalifikaciona norma bila dosta jača, 197 centimetara. Bila sam maksimalno fokusirana da sve pokušam da skočim u prvom pokušaju, što je bila sjajna ideja, budući da je posle mog uspešnog pokušaja na 192 počela da pada kiša", rekla je Topić za Telegraf, preneo je Srpski atletski savez.

Finale ćete moći da pratite uživo putem bloga B92.sporta.

Ona je rekla i da ne zna koji rezultati će biti dovoljno za medalju, da su tokom sezone atletičarke skakale i više od dva metra, a da iz njenog iskustva veruje da se radi o visini od dva metra.

Srpska atletičarka dodala je da je još 1. septembra doputovala u Tokio kako bi se što bolje privikla na vremensku zonu i klimu i da misli da je to bila dobra odluka.

Upitana je za konkurenciju u finalu.

"Fokus je na meni, na njihove rezultate ne mogu da utičem. Mislim da sam spremna za velike visine i nadam se da ću to uspeti da ispunim", zaključila je Topić.

Podeli:

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Citroen vraća kupovnu moć Evropi

Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.

Autocar

16:00

9 h

Aktuelno

Ilon Mask priznao

OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".

B92.net

12:30

12 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu