Obilne snežne padavine možda su donele probleme vozačima i više posla putarima, ali su svakako donele veliku radost ljubiteljima skijanja i turističkim radnicima na Zlatiboru.
Prve skijaše dočekao je Zlatibor. Zvanično je otvorena skijaška sezona na popularnoj srpskoj planini, a utabane staze su spremno dočekale prve skijaše koji su došli na prvi dan skijanja u velikom broju.
"U skladu sa, za nas, povoljnim vremenskim uslovima, stekli su se uslovi za početak ski-sezone. Otvorene su staze 'Stankova ravan', kao i staze na Torniku, očekuje se da će narednih dana u funkciji biti i 'Čigota' i 'Zmajevac'. Trenutno je u funkciji 60 odsto skijališta. Snega ima dovoljno i to je ono što je najvažnije", rekao je za Regionalnu informativnu novinsku agenciju RINA Branko Blagojević, rukovodilac Skijaškog centra "Tornik".
Skijaška sezona u ski-centru Tornik na Zlatiboru počinje danas, 27. decembra, a tim povodom Skijališta Srbije tradicionlano će organizovati trodnevnu manifestaciju "Ski-opening".
U ski-centru "Tornik" u funkciji će biti šestosedna žičara "Tornik", dva ski-vrtića i bob na šinama. Radno vreme skijaškog centra će biti od 9 do 16 časova.
"Prvog dana, u petak 27. decembra svi posetioci će moći da uživaju u skijanju besplatno, kao i u vožnji bobom na šinama, dok će ski-karte biti snižene 30% tokom preostala dva dana u okviru Ski-openinga, u subotu i nedelju. Tokom prošle sezone smo imali jako mali broj skijaških dana zbog nedostatka snega, ovaj put je dosta drugačije i to nas zaista raduje", dodaje Blagojević.
Na Zlatiboru je prethodna dva dana napadalo pola metara snega, a radost dece kao i svih onih koji su se našli na ovoj srpskoj planini ne može se opisati rečima.
Uz sadržajan manifestacioni program, uz prvu Zlatiborsku božićnu bajku, otvaranje ski-sezone na Zlatiboru će i te kako doprineti uživanju svih gostiju koji se odluče da tokom ovih zimskih meseci posete Zlatibor.
"Pripremljen je jako bogat i zanimljiv program, ali otvaranje ski-sezone nam mnogo znači, jer će sada i ljubitelji zimskih sportova zaista moći da uživaju. Trenutno na Zlatiboru boravi oko 15.000 turista, a od subote očekujemo značajan porast broja gostiju i da tokom praznika na Zlatiboru boravi oko 60.000 ljudi", naglasio je Vladimir Živanović, direktor Turističke organizacije Zlatibora.
Kanarska ostrva poslednjih godina beleže sve veće proteste. Među lokalnim stanovništvom raste nezadovoljstvo, jer smatraju da je nagli porast turizma na ovom sunčanom španskom arhipelagu postao neodrživ.
Objavljena je nova lista najboljih zemalja sveta za 2026. godinu, a prema analizi koju je sproveo U.S. News & World Report, prvih deset mesta zauzele su evropske države.
Ako u narednom periodu putujete automobilom u Grčku, imajte na umu da su pored pooštrenog zakona o bezbednosti saobraćaja, Grci pojačali i kontrole na određenim saobraćajnicama pred turističku sezonu, a sve u cilju bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.
Osim standardnih informacija o pojasevima, turbulencijama ili vremenu dolaska, kabinsko osoblje koristi i niz tajnih kodova za diskretnu međusobnu komunikaciju.
Jugoistočna Srbija se može pohvaliti mnogim prirodnim lepotama i atrakcijama, a među njima nalazi se i jedno prelepo prirodno lečilište koje nosi ime Zvonačka banja.
Banja Jošanica se nalazi na 15 kilometara od Sokobanje, jedna je od najlekovitijih u Srbiji, ali je ne treba mešati sa istoimenim lečilištem na obroncima Kopaonika.
Hiljade turista iz Srbije koji ovog leta putuju ka Grčkoj dobili su važno olakšanje pred udarni deo sezone. Grčke vlasti odlučile su da tokom najvećih gužvi praktično suspenduju primenu novog evropskog sistema kontrole putnika EES kako bi sprečile kolaps.
Zlatibor je tokom 2025. godine potvrdio status jedne od najjačih turističkih destinacija u Srbiji, ostvarivši više od 1,29 miliona noćenja i snažan rast u svim ključnim pokazateljima turističkog prometa.
Kanarska ostrva poslednjih godina beleže sve veće proteste. Među lokalnim stanovništvom raste nezadovoljstvo, jer smatraju da je nagli porast turizma na ovom sunčanom španskom arhipelagu postao neodrživ.
Objavljena je nova lista najboljih zemalja sveta za 2026. godinu, a prema analizi koju je sproveo U.S. News & World Report, prvih deset mesta zauzele su evropske države.
Ako u narednom periodu putujete automobilom u Grčku, imajte na umu da su pored pooštrenog zakona o bezbednosti saobraćaja, Grci pojačali i kontrole na određenim saobraćajnicama pred turističku sezonu, a sve u cilju bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.
Osim standardnih informacija o pojasevima, turbulencijama ili vremenu dolaska, kabinsko osoblje koristi i niz tajnih kodova za diskretnu međusobnu komunikaciju.
Pre nego što je postala supruga britanskog prestolonaslednika i najfotografisanija žena na svetu, princeza Dajana zamišljala je potpuno drugačiju budućnost.
Oskarovac Rasel Krou (62) boravi u Parizu sa devojkom Britni Teriot. Njih dvoje su pre nekoliko dana primećeni na tribinama Rolan Garosa, a potom je ispred hotela u kojem odsedaju izbio incident koji je brzo postao tema društvenih mreža.
Na molbu Njegove Svetosti Patrijarha srpskog Porfirija visokoprepodobni arhimandrit Jefrem, iguman svetogorskog manastira Vatopeda, je blagoslovio da Pojas Presvete Bogorodice produži svoj boravak u Beogradu do ponedeljka 1. juna 2026. godine.
Naučnici sa Univerziteta u Torontu, predvođeni Igorom Štagljarom, otkrili su novu ulogu proteina CLIC1 u razvoju glioblastoma, jednog od najsmrtonosnijih tumora mozga, koji bi mogao postati ključna meta za buduće ciljane terapije.