Brojni turisti snimljeni su kako jure prema ležaljkama u Benidormu, popularnom letovalištu u Španiji.
Jedan video je postao viralan zbog taktike turiste kojom je pokušao da obezbedi najbolju poziciju pored bazena.
Haotična scena dogodila se u hotelu Flamingo Oazis, gde su desetine gostiju već u ranim jutarnjim satima trčale ka praznim ležaljkama čim su se otvorila vrata bazenskog prostora.
Demonstranti u Španiji, besni zbog uticaja masovnog turizma na lokalno stanovanje i javne usluge, ponovo su izašli na ulice omiljenih destinacija turista, noseći transparente sa porukama: "Idite kući."
Španska vlada pozvala je na uklanjanje oglasa za gotovo 66.000 nekretnina na platformi za iznajmljivanje Airbnb, zbog kršenja propisa o turističkom smeštaju.
Ovakvi takozvani "ratovi za ležaljke" već godinama su uobičajena pojava širom Evrope — turisti se bukvalno takmiče ko će zauzeti bolje mesto pored bazena ili na plaži. Često ostavljaju peškire, torbe ili druge lične stvari kako bi sebi "rezervisali" ležaljku, a zatim nestanu satima.
Ova praksa postala je toliki problem u turističkim zonama da su hoteli počeli da uvode pravila, angažuju redare i koriste sisteme nalik parking-karticama kako bi se izborili sa "čuvanjem" ležaljki.
Hiljade ljudi protestovalo je na Kanarskim ostrvima protiv masovnog turizma, zahtevajući od vlasti da preduzmu mere da se on ograniči, kao i da se poboljšaju uslovi rada u ugostiteljstvu.
Španska policija počela je "obračun" sa turistima i krenula je da oduzima stolice, ležaljke i suncobrane koje ostavljaju na plaži kako mi rezervisali mesto za kasnije.
U videu koji je na TikToku podelio korisnik @lightworks89, vidi se kako jedan roditelj šalje dete da zauzme najbolju poziciju. Snimak je postao viralan — pregledan je više od 3,5 miliona puta i ima preko 8.500 komentara.
Na snimku se vidi kako gosti hotela istrčavaju ka bazenu vrišteći i trčeći da što pre ostave stvari na ležaljke. Usred gužve, jedan dečak se provlači kroz masu i zatim bukvalno skače vodoravno preko pet ležaljki, pokušavajući da ih sve zauzme.
Prelepo mesto pored vode je nešto za čim svaki turista žudi na letovanju, zbog toga, na različite načine pokušavamo da sačuvamo što bolje mesto, međutim, jedan primer iz Hrvatske zaprepastio je sve.
"Jadno. Odu na odmor i ne pomeraju se s ležaljke sedam dana", "Apsolutno bedno", "To nije odmor. To je moj lični pakao", "Kao gradski bazen, samo s više očaja. Pakao", "Tužno… Trebalo bi uvesti neku simboličnu aukciju pa da se ležaljke dodeljuju po sobama. Ovo je baš neprijatno", bili su samo neki od komentara, dok je bilo i onih sa dozom humora:
"Iskreno? Mislim da je ovo zabavno. Trka za ležaljke je postala deo šoua."
Dok se na Evzoniju stvaraju duge kolone, putnicima koji kreću ka Grčkoj preporučuju se alternativni granični prelazi poput Dojrana, Medžitlije–Niki i Prohora Pčinjskog, gde su zadržavanja često znatno kraća.
Nacionalna avio-kompanija Er Srbija uspostavila je danas direktan let između Beograda i Alikantea, jednog od najpopularnijih turističkih centara na španskoj rivijeri Kosta Blanka.
Od danas uspostavljene pomorske linije Budva-Dubrovnik i Kotor-Dubrovnik, a ministar saobraćaja Crne Gore Filip Radulović kaže da ponovno uspostavljanje pomorskih linija predstvalja značajan iskorak u jačanju regionalne povezanost i turističke ponude.
Direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije Aleksandar Seničić izjavio je danas da su od grčkih vlasti dobili uverenja da će biti uspostavljena nova organizacija rada na graničnom prelazu Evzoni,
Za one koji planiraju odmor na crnogorskom primorju jedno je sigurno - pre polaska na more dobro proverite cene, jer bi vas pojedini računi mogli iznenaditi više od samog pogleda na Jadran.
Svake godine hiljade vozača iz Srbije kreće kolima ka Grčkoj, ali mnogi ne znaju da su kazne za pojedine prekršaje danas znatno strože nego ranije. Jedna naizgled bezazlena navika za volanom sada može da vas košta i do 4.000 evra.
Od 1. do 30. juna vozače koji putuju ka crnogorskom primorju očekuju izmene režima saobraćaja na magistralnom putu Žabljak-Pljevlja zbog radova na mostu Đurđevića Tara.
Francuska kultura zasniva se na bontonu i svakodnevnim pravilima koja lokalci smatraju osnovom pristojnosti. Upravo zbog tih razlika mnogi posetioci često prave iste greške.
Sve više avio-kompanija upozorava putnike da fotografisanje i snimanje u avionu ima jasne granice, posebno kada su u pitanju drugi putnici i kabinsko osoblje.
Malta poslednjih godina postaje jedna od najtraženijih evropskih destinacija zahvaljujući spoju luksuznog turizma, bogate istorije, vrhunskih hotela i mediteranskog hedonizma, a posetiocima tokom cele godine nudi ekskluzivna iskustva.
Dok se na Evzoniju stvaraju duge kolone, putnicima koji kreću ka Grčkoj preporučuju se alternativni granični prelazi poput Dojrana, Medžitlije–Niki i Prohora Pčinjskog, gde su zadržavanja često znatno kraća.
Nacionalna avio-kompanija Er Srbija uspostavila je danas direktan let između Beograda i Alikantea, jednog od najpopularnijih turističkih centara na španskoj rivijeri Kosta Blanka.
Od danas uspostavljene pomorske linije Budva-Dubrovnik i Kotor-Dubrovnik, a ministar saobraćaja Crne Gore Filip Radulović kaže da ponovno uspostavljanje pomorskih linija predstvalja značajan iskorak u jačanju regionalne povezanost i turističke ponude.
Direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije Aleksandar Seničić izjavio je danas da su od grčkih vlasti dobili uverenja da će biti uspostavljena nova organizacija rada na graničnom prelazu Evzoni,
Bivša holivudska zvezda Rejčel Vord, danas živi na farmi u Novom Južnom Velsu u Australiji, gde se posvetila uzgoju stoke i regenerativnoj poljoprivredi, nakon što je napustila glumačku karijeru i preokrenula život iz temelja.
Britanski ministar zdravlja Džejms Marej izjavio je da je promenio stav o rodnom identitetu, potvrdivši da više ne smatra da su transrodne žene žene i da podržava zaštitu prostora namenjenih isključivo ženama na osnovu biološkog pola.
Telefonske poruke između britanskog ambasadora u SAD, Pitera Mandelsona, i ministra Nika Tomas-Sajmondsa, nedostaju u danas objavljenim dosijeima u okviru parlamentarne istrage slučaja Džefrija Epstajna, nakon što je ministar prijavio krađu telefona.
Crvene pruge na steni u Velsu, koje su više od jednog veka smatrane prirodnim fenomenom, u stvari su najstarija poznata praistorijska umetnost u Britaniji i severozapadnoj Evropi, nastala pre oko 17.100 godina, pokazala je danas objavljena studija.
Maline su bogate antioksidansima koji mogu doprineti zaštiti ćelija i zdravlju mozga. Sadrže malo šećera i mnogo vlakana, što ih čini odličnim voćem za celokupno zdravlje.
U toku je razvoj tri nove vakcine za suzbijanje retke vrste ebole od koje do sada tokom epidemije umrlo skoro 250 ljudi, mahom u Kongu i Ugandi, preneo je danas BBC.
Nova pilula "Daraksonrasib" udvostručila je vreme preživljavanja pacijenata sa uznapredovalim rakom pankreasa u poređenju sa hemoterapijom, pokazalo je kliničko ispitivanje predstavljeno na onkološkom kongresu u Čikagu.
Ideja da čovek jednog dana značajno produži životni vek ili čak pobedi smrt, vekovima je pripadala svetu naučne fantastike. Međutim, ubrzani razvoj nanomedicine i tehnologije otvara pitanje da li je ono što je do juče delovalo nezamislivo postalo stvarnost.
Pevačica Mina Kostić hospitalizovana je juče nakon što je dovedena u pratnji policije u psihijatrijsku ustanovu "Laza Lazarević, a više puta ona je ranije govorila o svojim zdravstvenim problemima, kada je otkrila da ima ulcerozni kolitis.