Sokobanja je jedna od najpoznatijih banja u Srbiji i turisti je posećuju tokom cele godine.
Tokom novogodišnjih praznika Sokobanja je podjednako atraktivna, bilo da ste u potrazi za opuštajućim odmorom, uživanjem u prirodi ili za organizovanim proslavama dočeka.
Smeštajni kapaciteti za praznike su već oko 90 odsto popunjeni, a među gostima ima i velikog broja stranih turista.
Kada je reč o posetiocima iz drugih zemalja, u Sokobanju najviše dolaze turisti iz Severne Makedonije, Bugarske i Bosne i Hercegovine, rekli su za 92 Putovanja iz Turističke organizacije Sokobanje.
Doček Nove godine u Sokobanji organizuje se u luksuznim hotelima, ali i u restoranima, kafanama, klubovima, a dostupni su i sadržaji na gradskim ulicama.
Biće organizovani koncerti, kao i programi za decu.
Shutterstock/Creative Family
Kakve su cene za Novu godinu?
Ono što domaće, ali i strane turiste posebno privlači da posete Sokobanju u tom periodu godine jesu i niske cene.
Cene smeštaja u privatnim apartmanima tokom novogodišnje noći kreću se već od 2.000 dinara pa sve do 30.000 dinara po noćenju za dve osobe, u zavisnosti od tipa smeštaja i usluga koje su uračunate u cenu.
Iako su dostupni skuplji, luksuzni apartmani, postoji i velika ponuda smeštaja za dve do tri hiljade dinara po noćenjuza dve osobe.
Šta posetiti u Sokobanji?
Jedan od glavnih razloga za posetu Sokobanji jesu njene lekovite vode i čist vazduh, koji doprinose lečenju mnogih bolesti.
Međutim, Sokobanja je idealna destinacija za različite grupe turista.
Shutterstock/sanjaradivojevic
Ono što obavezno treba da posetite ukoliko se odlučite za odmor u Sokobanji jesu srednjovekovni Sokograd i tvrđava, prirodni rezervat "Lepterija", kao i centar grada u kome se nalazi tursko kupatilo.
Od ulaganja u nekretnine do državljanstva po poreklu, pojedine zemlje nude iznenađujuće jednostavne načine za dobijanje državljanstva, a neke od njih omogućavaju i brz pristup bezviznim putovanjima širom sveta.
Smešteno između dva planinska grebena na nadmorskoj visini od 1.800 metara, okruženo visokim vrhovima, često prekrivenim snegom, nalazi se selo Fioletovo - osamljeni i zanimljivi kutak Jermenije.
Kako ne bi ugrozili svoju i bezbednost drugih skijaša, svi korisnici skijališta su dužni da se pridržavaju propisanih pravila o ponašanju na skijalištu, navedeno je u saopštenju.
Sokobanja jeste jedna od naših najlepših, ali i najpopularnijih banja. U njoj se zaista svašta može videti, pored toga što je vazdušna banja i pogodna je za sve astmatičare.
Odlazak u prirodu nam je i više nego potreban nakon haotičnih radnih dana, a ako tražite mesto za svoj sledeći odmor, razmislite o nekoj od prelepih banja u Srbiji.
Od ulaganja u nekretnine do državljanstva po poreklu, pojedine zemlje nude iznenađujuće jednostavne načine za dobijanje državljanstva, a neke od njih omogućavaju i brz pristup bezviznim putovanjima širom sveta.
Smešteno između dva planinska grebena na nadmorskoj visini od 1.800 metara, okruženo visokim vrhovima, često prekrivenim snegom, nalazi se selo Fioletovo - osamljeni i zanimljivi kutak Jermenije.
Kako ne bi ugrozili svoju i bezbednost drugih skijaša, svi korisnici skijališta su dužni da se pridržavaju propisanih pravila o ponašanju na skijalištu, navedeno je u saopštenju.
Seks se neprestano razvija, a s njim i naši stavovi, želje i granice. Iako se ponekad može činiti teško da pratimo sve promene, jedno je sigurno - važno je razgovarati o njima.
NASA je saopštila da će četvoročlana posada Međunarodne svemirske stanice (MSS) sledeće nedelje biti vraćena na Zemlju zbog "ozbiljnog" medicinskog problema jednog astronauta.
Naučnici koji rade na ambicioznom projektu "DNK Leonarda da Vinčija" objavili su da veruju kako su došli do genetskog materijala slavnog renesansnog umetnika i izumitelja.
Brazilski gej teniser Žoao Lukas Reis da Silva ove godine će ući u istoriju tako što će zvanično postati prvi otvoreno gej igrač koji je igrao u kvalifikacijama za Australijan open.
Turski glumac Džan Jaman, poznat kao zvezda nekoliko italijanskih TV serija kao što je „Sandokan“, i glumica Selen Gorguzel, uhapšeni su u operaciji policijskih snaga za borbu protiv trgovine drogom, prenose danas mediji.
Iako mnogi boravak u spa centrima vide samo kao vid opuštanja i zadovoljstva, upravo to može doprineti zdravlju, istakao je za TV Prva dr Milisav Čutović, balneoklimatolog.
Ako ste od onih koji "žale" zbog toplomera sa živom i ako vam se čini da digitalni pokazuje nižu temperaturu nego što očekujete, problem možda nije u termometru već u načinu na koji ga koristite.
Dolazak zime za mnoge ljude ne znači samo topliju garderobu i kraće dane, već i povratak neprijatnih bolova u zglobovima koji otežavaju svakodnevno funkcionisanje.