Subota, 07.03.2015.

13:30

JSL: Borac prekinuo Čukin niz

Fudbaleri Čukaričkog prekinuli su niz od četiri pobede odigravši 1:1 sa Borcem na svom stadionu u 18. kolu Jelen Superlige.

Izvor: MN

Autor: MN

Starsport

Najzanimljiviji duel viđen je u Lučanima gde je domaća Mladost umalo ispustila tri gola prednosti, ali je uspela da savlada subotički Spartak sa 3:2.

Pobedu minimalnim rezultatom ostvario je na svom stadionu niški Radnički protiv Jagodine, a Rad je u komšijskom derbiju sa 2:0 savladao Voždovac. U Kragujevcu su Radnički i Novi Pazar podelili bodove odigravši 1:1.

Od 17 časova u Novom Sadu igraju Donji Srem i Partizan, a sat kasnije na stadionu Rajko Mitić sastaju se Crvena zvezda i Vojvodina. Poslednji meč kola igra se u nedelju od 14.30 časova kada će OFK Beograd ugostili Napredak.

Borac je uspešno odolevao napadima Čukaričkog tokom prvog poluvremena, ali je odbrana Čačana popustila u 51. minutu kada su domaći poveli golom Matića. Međutim, Borac postiže pogodak u 67. minutu preko Derića i osvaja važan bod u borbi za opstanak. Čukarički se sa 35 bodova nalazi na trećem mestu na tabeli.

Mladost je u Lučanima imala tri gola prednosti zahvaljujući raspoloženom Frajdeju. Kada se činilo da će domaći lako stići do sva tri boda Subotičani unose neizvesnost u meč preko Ivanovića koji postiže dva pogotka u pet minuta. Ipak, Mladost je uspela da sačuva prednost i stigne do šeste pobede u sezoni.

Bodove su u Kragujevcu podelili Radnički i Novi Pazar. Domaći su poveli već u trećem minutu golom Milovanovića, a bod svojoj ekipi donosi Radivojević u 78. minutu.

Pobedu niškom Radničkom na svom stadionu nad Jagodinom doneo je Popara, a tri boda upisao je Rad protiv Voždovca golovima Veselinovića i Simića.