Subota, 21.11.2009.

13:15

JSL: Pobede vodeće trojke

U mečevima 12. kola Jelen Superlige tri prvoplasirane ekipe zabeležile su nove pobede.

Vodeća Crvena zvezda savladala je Čukarički na Banovom Brdu sa 3:0, dok je šampion Partizan u Humskoj bio bolji od Smedereva sa 2:1. Trećeplasirana Vojvodina ubedljivo je pobedila Borac sa 3:0, het-trikom Dragana Mrđe, a Vojo Ubiparip je sa dva gola u finišu doneo trijumf Spartaku protiv Napretka. Jagodina je pobedila Rad sa 1:0, a na mečevima Javor – Mladi radnik i BSK – Metalac nije bilo golova. Hajduk i OFK Beograd igraju u nedelju.

Crvena zvezda je u 26. minutu povela posle centaršuta Jevtića sa desne strane, kada je Dejan Lekić sa pet metara glavom ’zakucao’ loptu u mrežu.

Drugi gol je postignut na sličan način, Bogdanović je u 47. minutu izveo slobodan udarac, a ovaj put Jevtić je bio najviši u skoku, pa je duplirao vođstvo svoje ekipe. Konačan rezultat postavlja Lekić u 55. minutu, svojim drugim golom na utakmici, ponovo na asistenciju Jevtića.

Partizan je došao u vođstvo već u šestom minutu. Marko Lomić je izveo slobodan udarac sa desne strane iskosa, a najviši u skoku bio je Senegalac Lamin Diara koji je glavom postigao svoj sedmi gol ove sezone.

Drugi pogodak na utakmici bio je delo reprezentativca Srbije Radosava Petrovića. Petrović je u 74. minutu sjajno šutirao sa distance (oko 23 metra) i na sličan način kao i u prethodnom kolu postigao pogodak za ’crno-bele’. Samo dva minuta kasnije, Dragan Ćeran iz slobodnog udarca smanjuje na 2:1, kada je lopta prošla kroz živi zid i uhvatila golmana Partizana Mladena Božovića na pogrešnoj nozi.

Vojvodina je rutinski savladala Borac iz Čačka sa 3:0, a junak pobede bio je Dragan Mrđa, koji je postigao het-trik, a u strelce se upisao u 20, 33. i 55. minutu.

Jagodina je pogotkom Saše Cilinšeka savladala Rad sa minimalnih 1:0, dok je Spartak zahvaljujući dvostrukom strelcu Voji Ubiparipu u Subotici pobedio Napredak sa 2:0, i barem privremeno preuzeo četvrto mesto na tabeli.

Do pobede je došao i Spartak protiv Napretka, a nova tri boda Subotičanima doneo je Vojo Ubiparip sa dva pogotka u finišu, u 78. i 83. minutu. Utakmice Javor – Mladi radnik i BSK – Metalac završene su bez golova.

Meč Hajduk – OFK Beograd igra se u nedelju u Kuli.