Petak, 26.08.2022.
08:14
Srbija postavila rekord
Rekordan broj posmatrača gledao je utakmicu kvalifikacija za Mundobasket između Srbije i Grčke.
Ukupno 19,150 ljudi je bilo na tribinama "Štark arene" i imalo priliku da svedoči pravom spektaklu.
"Orlovi" su morali da pobede i nošeni navijačima do tog podviga su stigli nakon produžetka (100:94), a oba selektora su na konferenciji za medije istakli značaj domaćeg terena tj. publike.
"Želeo bih da izrazim zahvalnost navijačima. Igrati u ovakvoj atmosferi je dodatna motivacija za sve. Odlična utakmica obe ekipe, pokazali su da ne odustaju. Demonstrirali su karakter. Mislim da smo mi bili malo bolji i naravno da nam je pomoć navijača pomogla", rekao je Svetislav Pešić po okončanju utakmice, dok je Dimitris Itudis pohvalio okupljenje prilikom odlaska iz novinarske sale.
Sigurno da će Srbiju slična atmosfera dočekati i za dva dana u Istanbulu kada će se suočiti sa Turskom u novom meču u kom je pobeda imperativ.
Take a bow Serbia 👏👏👏
— FIBA Basketball World Cup (@FIBAWC) August 25, 2022
The 19,150 fans in Belgrade Arena tonight set a new attendance record for FIBA Basketball World Cup European Qualifiers!#FIBAWC x #WinForSrbije 🇷🇸 pic.twitter.com/7kqRO1A0Tj
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 39
Pogledaj komentare