Televizijski prenos polufinalne utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu između Nemačke i Turske pratilo je 29,54 miliona gledalaca u Nemačkoj. Time je postignuta rekordna kvota gledanosti jednog sportskog dogadjaja od 81,8 odsto. Prema procenama nemačke televizije, ako se uračunaju i oni koji su utakmicu pratili na velikim ekranima po ulicama, trgovima, restoranima i kafićima, utakmicu je pratilo najmanje 40 miliona ljudi.
Meč koji je prenosio Drugi program nemačke televizije (ZDF) završio se pobedom Nemačke od 3:2 i plasmanom tima u finale EP-a.
Rekordna kvota postignuta je dobrim delom i zahvaljujući činjenici da su nemačke firme u ogromnom broju pozitivno odgovorile na zahteve sindikata i skraćivanjem radnog vremena u večernjoj smeni omogućile zaposlenima da prate polufinalni meč.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 2
Pogledaj komentare