Na Bulevaru cara Lazara, na deonici od TC "Promenada" prema kružnom toku, počeli su radovi na postavljanju asfaltnih slojeva. Trenutno se izvode radovi na izradi drugog sloja BNS (bitumiziranog nosećeg sloja), nakon čega će se pristupiti postavljanju završnog, habajućeg sloja na kolovozu, saopštava Grad Novi Sad.
Foto: Grad Novi Sad
U ovoj fazi radova već su vidljive konture buduće kružne raskrsnice, na kojoj se trenutno postavljaju betonski ivičnjaci.
U Fruškogorskoj ulici, prema kružnom toku, u toku su radovi na izradi drobljenog kamenog agregata na kolovozu. U gradilišnoj zoni izvode se i radovi na kanalizacionoj mreži, a u okviru projekta "Čista Srbija".
Foto: Grad Novi Sad
Izmena režima saobraćaja na ovoj lokaciji i dalje je na snazi. Zatvorena je kolovozna traka na neparnoj strani Bulevaru cara Lazara, u smeru ka keju, od TC "Promenada" do Fruškogorske ulice, dok se saobraćaj odvija dvosmerno na suprotnoj traci. Sa Bulevara cara Lazara nije moguć pristup Fruškogorskoj ulici.
Apeluje se na građane da imaju strpljenja i svoju vožnju prilagode uslovima odvijanja saobraćaja u zoni izvođenja radova.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture izdalo je potvrdu kojom se potvrđuje prijava radova investitoru Koridori Srbije d.o.o, Beograd, za izgradnju deonice Vrba - Adrani na koridoru Pojate - Preljina (Moravski koridor).
U Beo Zoo Vrt će, na osnovu saradnje sa drugim zoološkim vrtovima i prihvatilištima za životinje, do kraja godine stići tri bela medveda, a na proleće sledeće godine slonica iz Engleske.
Pripremni, istražni radovi za izgradnju prve faze prve linije metroa u blizini Tržnog centra "Staklenac" zvanično su počeli ovih dana.
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić predstavio je danas na konferenciji za medije u Starom dvoru presek stanja i buduće planove najvažnijih gradskih projekata.
U naselju Aerodrom, u ulici Vladimira Rolovića kod Bogoslovije, usled neodgovornog ponašanja pojedinaca došlo je do paljenja i oštećenja unutrašnjosti polupodzemnog kontejnera.
Manifestacija "Čarobna zima", održaće se od 24. decembra do 25. januara na platou ispred Beogradske arene, u okviru koje će sena tom mestu održati koncerti, predstave, ali i postavljeno veliko klizalište.
U prethodna 24 časa, na teritoriji Beograda dogodilo se čak 157 saobraćajnih nezgoda što je najveći registrovani broj nesreća u jednom danu, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Dve osobe su ubijene, a osam je kritično nakon pucnjave na Univerziteta Braun u Providensu, u saveznoj državi Roud Ajlend, rekao je gradonačelnik Providensa Bret Smajli.
Rat u Ukrajini – 1.388. dan. Nakon masovnih ruskih napada, više od milion Ukrajinaca ostalo je bez električne energije. Ukrajinska vojska tvrdi da je i dalje pod njenom kontrolom severni deo Pokrovska.
Američki režiser Vudi Alen (90) ponovo je dospeo u centar pažnje zbog svog prijateljstva sa Džefrijem Epstajnom, nakon što su nedavno objavljene fotografije na kojima se nalazi u njegovom društvu.
Donald Tramp je izjavio da nema posebnu reakciju na nedavno objavljene fotografije povezane sa osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom, među kojima su i one na kojima se vidi u njegovom društvu.
Olupina francuske podmornice iz Drugog svetskog rata pronađena je više od 80 godina nakon što je nestala kod obala Španije, prenose danas francuski mediji.
Voditeljka Meri Portas (65) otkrila je da je izabrala sopstvenog brata Lorensa da bude biološki otac deteta koje je dobila sa svojom sada već bivšom suprugom Melani Riki.
Lažni lek oksikodon koji se prodavao putem interneta usmrtio je najmanje 13 ljudi u Holandiji i izazvao desetine teških trovanja, pokazala je istraga koju je sprovela bolnica Erasmus MC na zahtev holandskog javnog servisa NOS.
Na prvi pogled, film "My Secret Santa" deluje kao još jedna praznična romantična komedija, ali iznenađuje toplinom, iskrenošću i šarmom, zbog čega publika lako ostaje prikovana za ekran.
Jedna od uvodnih scena nove dokumentarne serije od šest delova o Tejlor Svift, "Kraj jedne ere", prikazuje dva obožavatelja koji željno iščekuju njen nastup na londonskom stadionu Vembli.
Branimir Džoni Štulić, posle dugo vremena, na svom YouTube kanalu juče je predstavio novu verziju pesme “Bez mene”, čime je još jednom potvrdio da, uprkos dugogodišnjoj distanci od javne scene, i dalje aktivno snima i objavljuje autorski rad.
Noa Šnap, koji igra Vila Bajersa u seriji "Stranger Things", zamalo je otkrio ključni detalj finala, ali ga je brza reakcija koleginice Mili Bobi Braun sprečila da pokvari iznenađenje fanovima.
Uoči 250. godišnjice rođenja Džejn Ostin, koja se obeležava 16. decembra, najavljene su brojne adaptacije, dokumentarci i predavanja posvećena slavnoj engleskoj književnici.
Kinesko tržište električnih automobila i hibrida (vozila nove energije - NEV)postiglo je novi istorijski rekord u prodaji prošlog meseca, što je potpomognuto i snažnim rastom izvoza.
Zima je najnezgodnije godišnje doba za vožnju, vreme kada se lakše događaju saobraćajne nesreće kao i kvarovi automobila, uz to možete i zapeti u snežnoj mećavi.
Komentari 1
Pogledaj komentare