Region

Utorak, 25.08.2020.

08:30

U Hrvatskoj hleb i žitarice skuplji nego u Nemačkoj

Evrostat je objavio podatke o cijenama hleba i žitarica na Starom kontinentu u 2019. godini.

Izvor: klix.ba

U Hrvatskoj hleb i žitarice skuplji nego u Nemačkoj
Foto: Depositphotos, belchonock

Objavljeni su podaci i za pojedine države koje nisu članice Evropske unije.

Država EU u kojoj su hleb i žitarice najskuplji je Danska, dok su najjeftiniji u Rumuniji. Kada se u obzir uzmu i zemlje koje nisu članice Unije, za hleb i žitarice najviše plaćaju Švajcarci, više od Danaca.

U Hrvatskoj su navedene namirnice prošle godine bile skuplje nego u Sloveniji, Nemačkoj, Estoniji, Portugalu, Slovačkoj, Holandiji, Letoniji, Litvaniji, Češkoj, Mađarskoj, Poljskoj, Bugarskoj i Rumuniji.

Osim u Danskoj i Švajcarskoj, cene hleba i žitarica bile su iznimno visoke u Norveškoj, Austriji, Luksemburgu i na Islandu.

Nešto skuplji hleb i žitarice nego u Rumuniji bili su u Bugarskoj, Poljskoj i Mađarskoj.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Otkrivena nova nalazišta nafte i gasa

Egipatsko Ministarstvo za naftu i mineralne resurse objavilo da je nekoliko naftnih i gasnih kompanija koje posluju u zemlji uspešno izbušilo nove bušotine u svojim koncesionim područjima u Zapadnoj pustinji, Istočnoj pustinji i delti Nila.

9:24

18.1.2026.

1 d

Podeli: