Svet 13

18.09.2024.

8:14

Otkriveno kako Rusi finansiraju ratnu mašineriju

Od početka rata u Ukrajini Rusija je na međunarodnom tržištu prodala najmanje četiri miliona tona žitarica koje je "uzela" iz okupiranih regiona Ukrajine.

Izvor: Jutarnji list

Otkriveno kako Rusi finansiraju ratnu mašineriju
Profimedia

Podeli:

Ovo je objavio Wall Street Journal, pozivajući se na zamenika ministra poljoprivrede Ukrajine Markijana Dmitraseviča.

"Od 2022. godine najmanje četiri miliona tona žitarica i drugih proizvoda direktno je isporučeno iz okupiranih delova Ukrajine na međunarodno tržište i za to su zaradili oko 800 miliona dolara", rekao je Dmitrasevič.

Nedavno je Euromaidan Press, kako prenosi Dojče vele, preneo da su u njemu učestvovale različite organizacije, uključujući kompanije povezane sa Korpusom čuvara Islamske revolucije i kompanije iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Sirije.

Kako je preneo DW, ukrajinske vlasti su u julu u vodama kod Odese zaustavile brod pod zastavom Kameruna, koji je, prema obaveštajnim izvorima, prevozio žito sa okupiranih ukrajinskih teritorija.

Pročitajte još:

Podeli:

13 Komentari

Možda vas zanima

Region

Gasi se Glovo: Napuštaju susednu zemlju

Španska kompanija za brzu dostavu Glovo zvanično je potvrdila da će u potpunosti obustaviti svoje poslovanje na tržištu Bosne i Hercegovine. Krajnji rok za gašenje operacija je 10. avgust 2026. godine.

11:01

10.6.2026.

1 d

Srbija

Direktor Telekoma Srbija najavio kada se ukida roming za EU

Generalni direktor kompanije "Telekom Srbija" Vladimir Lučić izjavio je danas da je plan da do kraja ove godine ili u prvom kvartalu 2027. dođe do spajanja sa evropskim tržištem kada je reč o romingu, odnosno da do tada bude ukinut roming građanima Srbije.

13:19

11.6.2026.

2 h

Podeli: