Zimski sportovi

Ponedeljak, 03.04.2017.

18:19

Poraz hokejaša na startu SP Divizije II

Reprezentacija Srbije u hokeju na ledu poražena je od Australije 4:3 nakon produžetka, u prvom kolu Svetskog prvenstva Divizije II.

Viđeno je nekoliko preokreta, da bi golom Marka Sretenovića četiri i po minuta pre kraja naši hokejaši izborili produžetak.

Australijanci su u dodatnih pet minuta bili koncentrisaniji, i na samom početku u "pauer pleju" zlatnim golom dobili ovaj susret.

Uprkos porazu viđena je dominacija srpskog tima koji je uputio čak 44 udarca ka golu protivnika, dok su rivali naše ekipe imali 29 pokušaja.

Osim Sretenovića, golove za naš tim postigli su Aleksa Luković i Marko Milovanović.

Meč je odigran u okviru grupe A, u kojoj se zajedno sa našom ekipom i "Kengurima" nalaze domaćin Rumunija i Belgija.

U drugom meču grupe A od 19 časova sastaju se domaćin Rumunija i Belgija.