Nedelja, 03.05.2009.

20:03

Salcburg pred ciljem, Cirih vodi

U Austriji Red Bul Salcburg ima sedam bodova više od Rapida, a Cirih je stekao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Bazel u prvenstvu Švajcarske.

Cirih posle 31 kola švajcarskog prvenstva ima tri boda više od jedinog konkurenta u borbi za titulu prvaka, Bazela. Cirih je u Nojšatelu osvojio bodove jednim golom i povećao prednost posle kiksa branioca titule. Bazel je na ‘Sent Jakobs Parku’ odigrao neobičnu utakmicu sa Sionom, kasno došao do vođstva ali je od 0:0 do 2:2 prošlo samo sedam minuta. Bazel je postigao golove u 74. i 77, gosti u 78. i 81. minutu.

Cirih i Bazel sastaju se u 34. kolu, 17. maja.

rezultati 31. kola: Bazel – Sion 2:2, Lucern – Arau 4:0, Grashopers – Belincona 1:3, Ksamaks – Cirih 0:1, Jang Bojs – Vaduc u utorak
tabela: Cirih 69, Bazel 66, Jang Bojs 58 (-1), Grashopers 42…

Fudbaleri Red Bula iz Salcburga pobedili su u 32. kolu austrijske Bundeslige Kernten rezultatom 6:0 i imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Rapida, četiri kola pre kraja sezone. Mark Janko postigao je još dva gola pa je najefikasniji Evroljanin ove sezone stigao do brojke od 37 postignutnih golova na 30 odigranih mečeva.

Rapid je, kao gost, savladao LASK u Lincu, nekadašnji igrač Crvene zvezde Branko Bošković postigao je drugi gol za Bečlije.

rezultati 33. kola: Red Bul Salcburg – Austrija Kernten 6:0, Altah – Šturm Grac 1:1, Austria Beč – Matersburg 0:0, LASK – Rapid Beč 0:2…
tabela: Red Bul Salcburg 71, Rapid 64, Šturm 55, Austrija 55, Rid 48…