Vaterpolo

Subota, 28.03.2015.

22:25

Dobili Radnički, Partizan, poraz CZ

Vaterpolisti Radničkog i Partizana ostvarili su pobede, dok je Crvena zvezda poražena u poslednjem kolu regionalne Triglav lige za prvaka.

Kragujevčani su plasman na Fajnal-for overili pobedom nad jednim od favorita takmičenja Jugom sa 13:12 (0:2, 4:4, 4:3, 5:3).

Crno-beli su bili ubedljivi protiv Jadrana sa 12:6 (2:2, 2:1, 4:1, 4:2), na oproštaju od regionalnog takmičenja, dok su crveno-beli porazom od Mladosti 12:8 (2:3, 6:1, 1:1, 3:3), završili na poslednjem mestu.

Vaterpolisti Radničkog napravili su sjajnu uvertiru za plej-of, gde će u polufinalu u četvrtak igrati takođe sa Jugom. Gosti iz Dubrovnika su sjajno otvorili meč u Kragujevcu, dobili su prvi period 2:0 golovima Boškovića i Viskovića, uskoro su stigli do +3, ali su tu stali.

Vicešampion Srbije je u drugom poluvremenu vratio utakmicu u egal, igralo se "gol za gol" do finiša, u kojem je 20 sekundi pre kraja Marko Petković lob udarcem doneo Radničkom preokret i veliku pobedu nad sjajnim hrvatskim timom.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Ćuk sa tri gola, po dva su dali Dušan Marković, Srđan Vuksanović i Nikola Dedović. U redovima Juga istakao se Nikola Janović sa tri pogotka, dok je dva postigao Visković.

Partizan je Jadran slomio u trećem periodu koji je dobio 4:1, a najefikasniji na meču bio je Lukas Gilen sa četiri gola, Dušan Mandić je dodao tri, Nemanja Vico dva, dok se za Jadran Sekulić dva puta upisao u strelce.

Zvezda je parirala zagrebačkom gigantu do drugog perioda, vodila je 3:2, a potom je usledio potop. Mladost daje šest golova do poluvremena i rešava meč.

Crveno-bele su sa po dva gola predvodili Strahinja Rašović i Radomir Drašković, dok je Andrija Bašić sa tri bio najbolji kod domaćina.