Pro Reko prejak za Zvezdu - 9:5

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su od Pro Reka rezultatom 9:5 (2:2, 2:1, 4:2, 1:0), u prvom meču baraža za ulazak u grupnu fazu Lige šampiona.

ĐNIzvor: B92 Srbija, Italija

Zvezda se odlično držala do poluvremena, ali je Pro Reko dobio treću četvrtinu sa 4:2 i tu prelomio utakmicu.

Strelci za Zvezdu bili su Strahinja Rašović, Vukčević, Avramović, Vapenski i Džon Man. Reko je predvodio Aikardi sa četiri pogotka, dok su po jedan postigli Đorđeti, Janović, Joković, Figari i Ivović.

U derbiju ove faze, 'crveno-beli' su bili u egalu prve dve četvrtine, rezultat na poluvremenu bio je 4:3 za Italijane. Pro Reko je pojačao na startu drugog, Zvezda nije uspela da isprati, pa se klub iz Đenove odlepio. U poslednjem delu igre Prlainović i drugovi nisu uspeli da priprete pa će Reko imati četiri gola prednosti.

Revanš meč na programu je za dve nedelje, na Tašmajdanu.