Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale US Opena za juniore.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

On je u trećem kolu bio bolji od Jusefa Hosana iz Egipta sa 6:2, 6:2 i tako ostvario svoj najbolji rezultat na nekom Gren slemu.

Mladi srpski teniser će se za polufinale boriti sa Nikolom Kunom iz Španije koji je sa 6:3, 6:2 savladao Izraelca Išaja Oliela.

U prvom setu viđeno je dosta brejkova i brejk šansi, a Kecmanović je dvaput oduzeo servis rivalu, najviše drame viđeno je u šestom gemu kada je Srbin tek iz šestog pokušaja uspeo da napravi brejk. U osmom gemu iskoristio je drugu set loptu i poveo sa 6:2.

Posle nešto izjednačenije borbe na početku drugog seta, Kecmanović je postepeno preuzimao inicijativu, napravio ključan brejk u šestom gemu i ostvario pobedu posle sati i 13 minuta.