14:36

Zimonjić i Nestor osvojili Hamburg

Izvor: Nina Kolundžija

Autor:Nina Kolundžija

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor osvojili su turnir Masters serije u Hamburgu u dublu pobedom nad Amerikancima Bobom i Majkom Brajanom rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 5:7, 10:8. Meč je trajao 80 minuta. Zimonjić i Nestor su se tako revanširali braći Brajan za prošlonedeljni poraz u finalu turnira Masters serije u Rimu.

U prvom setu srpski i kanadski teniser napravili su brejk u sedmom gemu i zahvaljujući prednosti dobili taj deo meča. Bob i Majk Brajan su imali priliku da oduzmu servis protivnicima, ali nisu to iskoristili, pre svega zahvaljujući odličnom servisu Nenada Zimonjića.

Drugi set je bio još neizvesniji od prvog. Sve do pred kraj tog dela igre teniseri su čuvali svoj servis, ali su Amerikanci bili bolji u završnici, napravili brejk i izjednačili rezultat u setovima 1:1.

U odlučujućem trećem setu, Zimonjić i Nestor su iskoristili drugu meč loptu.

Zimonjiću i Nestoru je titula u Hamburgu prva zajednička ove sezone, a devetnaesta za srpskog tenisera u karijeri.