Utorak, 19.06.2018.

16:54

Selektor Kolumbije: Teško je s igračem manje...

Selektor Kolubije Hoze Pekerman rekao je da je bilo teško protiv Japana uraditi nešto sa igračem manje.

"Teško je kada tako rano izgubite jednog igrača na terenu, pogotovo kada je on tako važan za tim", rekao je Pekerman posle utakmice.

Kolumbija je u Saransku poražena od Japana sa 2:1 u prvom kolu Grupe H Svetskog prvenstva.

Južnoamerička ekipa je u trećem minutu ostala sa igračem manje zbog isključenja Karlosa Sančesa.

To je bio drugi najbrže dobijeni crveni karton u istoriji svetskih šampionata u fudbalu.

"Uprkos tome, vratili smo se, ali je Japan imao igrača više i bilo je zaista teško doći do rezultata", kazao je Pekerman.

Japan je poveo iz penala koji je skrivio Sančes, Kolumbija je izjednačila do poluvremena, ali nije imala snage da u drugom zadrži nerešen rezultat.

Kolumbija će u sledećem kolu Grupe H na Svetskom prvenstvu igrati protiv Poljske, dok će se Japan sastati sa Senegalom.