Urugvaj – Saudijska Arabija 1:0 (1:0)

Fudbaleri Urugvaja plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji novom minimalnom pobedom (1:0) u grupi A, ovoga puta nad Saudijskom Arabijom.

Suares 23
  URU   KSA
  1 : 0
90+4' Kraj utakmice – Urugvaj je u osmini finala zajedno sa Rusijom
Sada je matematički jasno, posle minimalne pobede nad Saudijskom Arabijom, Urugvaj i Rusija idu dalje.
90+1' Zamalo da bude šansa za Arabiju
El Šahrani je ušao sa levog boka unutra, njegov udarac je zakačio Varelu, ali je Muslera lako ukrotio taj pokušaj.
90' Igraće se još četiri minuta
Dobby was here
86' Kavani propustio da overi trijumf!
Centarfor francuskog šampiona krenuo je u prodor, iskoristio klizanje štopera i izašao 1 na 1 sa Al Ovaisom. Golman Saudijske Arabije je sjajno intervenisao i spasao gol.
82' I Tabares je iskoristio sve promene
Sjajni Karlos Sančes odlazi na zasluženi odmor, dok je na terenu Nahitan Nandes.
Kad će kraj?

Photo by Clive Rose/Getty Images
80' Konačno je zapretio Urugvaj
Toreira je šutirao sa nekih 25 metara, pogodio Kavanija i malo je falilo da Edinson iz nehata zatrese mrežu.
78' Poslednja izmena u redovima Arabije
Al Sahlavi je dobio poslednjih petnaestak minuta umesto Al Muvalada.
75' Drugu promenu vrši Huan Antonio Pici
Hatan Bahbri je hramljući izašao, dok je na terenu Mohamed Kanvo.
Jašime, u pravu si
Koji užas od fudbala. Bolje u taèku da sam gledao.
68' Dobra prilika za Kaseresa
Još jedna prilika iz prekida – najviši u skoku bio je Martin Kaseres, ali njegov udarac glavom odlazi iznad prečke.
62' Kakva šansa za Urugvaj!
Savršen centaršut Kavanija na drugu stativu ka Sanèesu, on je pokušao glavom, ali veoma slabo.
he he
61' Konačno uzbuđenje u Rostovu na Donu
Sančes se izborio za prostor na desnom boku, odlično centrirao u peterac, ali je Laksalt kasnio za koji trenutak.
59' Dvostruka izmena u selekciji Urugvaja
Dijego Laksalt menja Kristijana Rodrigesa, dok Matijas Vesino ustupa mesto Lukasu Toreiri.
58' Pukla lopta
Da, dobro ste pročitali – lopta se probušila posle jednog duela na sredini terena.
53' Prvi pokušaj i Saudijaca u nastavku
Muslera bez problema hvata loptu.
51' Suares zapretio iz slobodnjaka
Urugvajac je gađao iz slobodnog udarca, lopta je nekog zakačila na putu do gola, pa je golman uspeo da interveniše.
Nije ni čudo da se povredio

Photo by Dan Mullan/Getty Images
46' Počelo drugo poluvreme
45+2' Kraj prvog poluvremena – prvenac Suaresa za vođstvo od 1:0
44' Poznat i igrač koji je zamenio povređenog El Džasima
U pitanju je Al Moghavi.
43' Gužva ispred kaznenog, Urugvaj bez šuta
Uprkos dobroj poziciji Kavanija i Suaresa, Vesino im nije dobro doturio loptu i propala je šansa.
42' El Džasim zbog povrede zadnje lože mora van terena
Vezista Saudijske Arabije je prilikom jednog proklizavanja nategao zadnju ložu.
38' El Dausari nastavlja da šutira
Još jednom sa velike distance, još jednom vrlo neprecizno.
31' Kavani ostao na zemlji
Posle snažnog duela sa Otajfom napadač PSŽ je ostao na travi, ali se brzo pridigao.
28' Najbolja prilika za Arabijce!
Nakon odličnog centaršuta sa levog boka, Hatan je pobegao Kaseresu i imao najbolju priliku za svoj tim – šutirao je preko gola.
26' Prvi dobar pokušaj Sadijske Arabije
Hatan je odlično šutirao sa više od 20 metara, pa je Muslera morao da odbije loptu u korner.
23' Goooool – Suares razbio maler za vođstvo Urugvaja!
Iako su pretili iz polukontri, Urugvajci su do prednosti došli nakon kornera. Očajno je reagovao golman Al Ovais, lopta ga je preletela, a Suares se oslobodio čuvara i sproveo je u mrežu za 1:0.
20' Ponovo prete 'Urusi'
Brzu kontru poveli su Suares i Sanèes, lopta je došla na levi bok do Kavanija koji oštro centrira, ali odbrana Arabije dobro interveniše.
15' Dobar prodor po desnoj strani
Nekako je igrač Urugvaja stigao do lopte, onda se za nju izborio i Suares, ali je sudija svirao gol-aut.

Photo by Matthias Hangst/Getty Images
13' I Kavani upisao prvi promašaj
Martin Kaseres prvi put je probio, vratio povratnu na peterac, odakle je Kavani prebacio gol. Bilo bi bolje da je pustio za Suaresa koji je iz drugog plana dolazio i bio potpuno usamljen.
8' Prvi put pokušava i Saudijska Arabija
Slobodnjak iz izgledne prilike izveo je Al Burajk, ali se lopta od živog zida odbila u korner.
2' Suares odmah imao priliku
Napadač Barselone je već na startu pokušao da uhvati volej, ali je na vreme izblokiran.
1' Počela utakmica u Rostovu
Gricko "centurion"
Napadač Barselone Luis Suares igra jubilarnu, 100. utakmicu za nacionalni tim.
Ima istine...
Senzacija æe biti ako ne prime manje od 3 komada..
Dodatni motiv za 'Uruse'
Južnoamerička selekcija imaće dodatni motiv na ovom susretu – poslednji put dva prva meča na Mundijalima su pobedili davne 1954. godine.
Sudije
Pravdu u Rostovu deliće sudijska trojka iz Francuske na čelu sa Klemenom Turpanom, dok će mu pomoćnici biti Nikola Dano i Siril Gringor. Četvrti sudija biće Panamac Džon Piti.