Poraz odbojkašica na startu EP

Izvor: B92, Tanjug Evropa

Ženska odbojkaška reprezentacije Srbije porazom je počela učešće na šampionatu Evrope, pošto je u Haseltu u prvom kolu D grupe izgubila od autsajdera, selekcije Slovačke rezultatom 3:2 (14:25, 25:21, 25:20, 21:25, 15:11).

Naredni meč na šampionatu naše odbojkašice igraće u subotu od 15 časova protiv Holandije.

Od samog početka, razlika u kvalitetu dva tima bila je očigledna. Ozbiljnim pristupom, bez nervoze, odbojkašice Srbije su u potpunosti vladale rezultatom. Na kraju je bilo 25:14 za 24 minuta.

U drugom setu, srpske igračice su više grešile nego u prvom, pa su Slovakinje imale i dva poena prednosti na sredini seta, tri u finišu (21:18), a greškama Srbije su došle do prve set lopte na 24:20. Prvu nisu iskoristile, ali drugu jesu, pa su sa 25:21 izjednačile na 1:1.

U trećem setu, tim Srbije jednostavno nije mogao da pronađe svoju igru. Slovakinje su vodile sa 11:6, a iako su tu prednost dostigle, odbojkašice Srbije dozvolile su protivniku da se razigra i da ponovo na kraju slavi sa 25:20 i povede za 2:1.

U četvrtom setu, kvalitet i želja pojedinih igračica došao je do izražaja. Srbija je dobila sa 25:21, a peti počela sa tri uzastopna poena. Međutim, ponovo je došlo do pada u igri, nervoze i nestrpljenja.

Slovakinje su hvatale u polju neke skoro neodbranjive napade. Tako su i dolazile do prilika koje su koristile da bi na kraju slavile sa 15:11 i 3:2.

Pobeda Slovačke predstavlja veliko iznenađenje na startu EP, na koje je srpski tim došao sa bronzom osvojenom prošle godine na Svetskom prvenstvu u Japanu. Priliku da se iskupe imaće u subotu protiv Holanđanki, inače favorita u Grupi D.

Srbija: Nikolić 28, Majstorović, Krsmanović 11, Brakočević 16, Molnar 5, Vesović 2, Ognjenović 9, Čitaković-Djurišić 10, Isailović, Simanić, Spasojević 1, Chebić.

Slovačka: Gonciova 12, Hatinova 12, Gogolova 10, Hrončekova, Krajčova, Kubova, Biksadska 21, Kleskenova, Bramborova, Sekeljova 3, Vjestova, Nosekova 17.