Nedelja, 23.01.2022.

04:05

Kad nema Janisa, tu je Midlton VIDEO

Košarkaši Milvoki Baksa, oslabljeni neigranjem Janisa Adetokumba i Bruka Lopeza, savladali su Sakramento Kingse rezultat 133:127, u prvom meču večeri NBA lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/Jon Durr

Nije bilo lako aktuelnom šampionu da stigne do trijumfa protiv izuzetno raspoloženog protivnika.

Gosti su odlično započeli utakmicu, u prvom kvartalu postigli 35 poena, međutim, Baksi su u drugom uzvratili istom merom.

Tokom treće četvrtine stekli su +15, ali im to nije bilo dovoljno za rutinsku pobedu.

Sakramento se vratio u igru ubrzo, ali ih je trojka Krisa Midltona na minut do kraja sputala da dođu do potpunog preokreta.

Upravo je on bio nosilac Baksa na ovom meču sa 34 poena, šest skokova i pet asistencija. Ispratili su ga Holidej sa 26, Vivinćenco sa 20, odnosno Hil sa 17 poena.

Kod Sakramenta raspoloženi su bili Barns sa 29 poena i šest skokova, Halibarton sa 24 poena, 12 asistencija i šet uhvaćenih lopti, te Dejvis sa 22 poena i sedam skokova.

Milvoki je 4. na Istoku sa skorom 30-19, dok je Sakramento 12. na Zapadu sa učinkom 18-30.