SP, 2. kolo: Nemačka – Srbija 34:33 (19:17)

Rukometaši Srbije poraženi su od Nemačke 2. kolu grupe E Svetskog prvenstva rezultatom 34:33 (19:17).

Dobro došli!
Rukometaši Srbije se u okviru 2. kola grupe E Svetskog prvenstva sastaju sa favorizovanom selekcijom Nemačke.

Susret počinje u 18.00.

Budite uz B92.net!
Kraj – 34:33
Na kraju je Srbija uspela da dođe do jednog gola zaostatka, ali u poslednjem napadu na 10-ak sekundi pre kraja.

I više nije bilo vremena za makar još jedan gol.

Velika šteta, ovaj poraz mogao bi da boli zbog velikog broja propuštenih šansi srpskih rukometaša.

Ali, Birlem je u potpunosti junak utakmice sa volšebnim odbranama u samoj završnici.
57' Nestvarno kakve šanse Srbija propušta
Posle greške Nemaca dobili smo šansu da u polukontri sa krila dođemo do -1, ali opet Birlem brani.

Ovog puta šut Radivojevića.

Eto, šta je uticaj golmana...
55' Orbović pogađa iz lepe akcije Srbije
Nakon tajm-auta Đerone.

Nemci su i dalje sa igračem manje.
55' Nemci nas kažnjavaju sa igračem manje!
Hafner pogađa za 33:30 i deluje da je Srbija prokockala sve šanse koje su joj se ukazale.

Baš šteta...
54' Stejner pravi prekršaj za dva minuta isključenja!
Ali, Birlem brani čist zicer Borzašu sa šest metara!

Neverovatno kakve šanse smo propustili...
53' Probudio se Cupara!
Nekoliko sjajnih odbrana nešeg prvog golmana.

Imamo napad za prilazak na jedan gol zaostatka.
52' Neverovatno!
Birlem je najpre odbranio sedmerec Iliću.

Ali posle dobre odbrane, Srbija stiže do 32:30.

Usledila je još jedna dobra odbrana, a u otvorenoj kontri ide loš pas i propala je velika prilika da dođemo do -1.

Velika, velika šteta...

Nemci zovu tajm-aut na osam minuta pre kraja.

48' Pogađa Kukić, ali pogađa i Hestner
Cupara ništa ne uspeva da odbrani.
47' Nemoćni srpski golmani
Kestner "buši" Cuparu još jednom.

Na drugoj strani, Birlem brani zicer.
46' Ponovo lako Nemci prolaze našu odbranu
Ali, Marsenić je iznudio novi sedmerac i ponovo ga realizuje Ilić.

Nije ovde ništa još gotovo!
45' Evo je Srbija ponovo na dva gola minusa
Veber je napravio isključenje i sedmerac, a Ilić ne greši i donosi 29:27.

Nemci igraju bez golmana i sa šest igrača u polju.
43' "Ubija" nas Knor sa distance
Efektno pogađa sa distance, uzvraća Marsenić vrlo brzo sa "crte".
42' Prva odbrana Cupare
Na drugoj strani stižemo do gola za 28:25.

Može li to da pokrene "orlove"?
41' Zaigrali smo bez golmana
Kako bismo u polju imali pun sastav.

I to je rezultovalo golom Đorđića.

Potom u razmaku od 30-ak sekundi Kolbaher i Pešmalbek pogađaju sa mesta pivota na obe strane.
40' Nemci "lome" Srbiju
Pečmalbek fauliran na "crti" i pogađa golmana Nemačke u glavu, a Gola dobija isključenje.

Ilić pogađa iz sedmerca za 26:22, ali Knor nastavlja da rešeta mrežu Srbije za +5.
39' Gol Gole u kontri, sa Orbovićem na leđima
Lopta je u mreži, Orbović dobija isključenje, a Nemačka je na +5 – 26:21.
38' Nemci su sada već na +4
Naši se sporo vraćaju u odbranu, a Nemci to sve kažnjavaju.

Mertens stiže do šestog gola, samo par sekundi nakon lepog, ali teško izvojevanog gola Kukića.
Vejina su dvojica izneli sa terena
To je snimak iz prvog dela meča koji nam je sada prikazan i scena nije bila prijatna.

Vejinu je otekao zglob, završio je ovu utakmicu, a veliko je pitanje da li i šampionat.
35' Opet je pivotmen Nemačke sam
Nemamo rešenja sa igračem manje na toj poziciji.

Marsenić je promašio šraubu, ostao na parketu, a na drugoj strani primamo gol u kontri i opet je +3 za Nemce – 23:20.
34' Kolbaher je ostao potpuno sam na mestu pivota
Iskoristili su Nemci igrača više.

Ali, Kukić probija duboku zonu Nemaca i daje gol za Srbiju sa igračem manje.
33' Vezujemo dva gola!
Kukić pogađa za 20:19.

To nam je bilo potrebno!
32' Srbija je propustila veliku šansu
Odbranio je golman Nemačke šut Đorđića, a Srbija je igrala sa igračem više.

Na drugoj strani, primamo gol i ponovo je tih magičnih tri gola razlike – 20:17.
Kraj prvog poluvremena!
Završili smo ga cepelinom za Radivojevića i njegov peti gol.

Srbija ima dva gola minusa 19:17, ali će na početku drugog dela imati napad i igrača više još jedan minut.
Isključenje za Nemačku zbog nepravilne izmene
Mertens je prerano ušao u igru.

Srbija sada ima dva igrača više.
29' Radivojević održava Srbiju u životu
Njegov četvrti pogodak

Ali, Stejner efektno pogađa i održava tih magičnih +3 – 19:16.
27' Nemci održavaju tri gola razlike
Ubrzao se ritam u ovim momentima.

Srbija je postigla gol posle primljenog i brzog centra, ali ga ubrzo i primila – 18:15.
25' upisao se i Pešmalbek
Bomaštar upisuje već treću odbranu, ali Srbija i dalje ima osetan zaostatak – 16:13.
23' Evo konačno prve odbrane našeg golmana!
Bomaštar je odbranio zicer pivotmena Nemačke, a Vejin se povredio i moraće van igre.
22' Bravo za Bogdana Radivojevića
Važan gol posle tajm-auta Đerone.
21' Nemci ne promašuju
A ni naši golmani ne pomažu.

Posle Cupare, ni Bomaštar ne uspeva ništa da zaustavi.

Nemci vode 15:11, Đerona zove novi tajm-aut i Srbija će preći na odbranu 5-1.
20' Po gol sa sedmerca oba tima
Najpre je Nemanja Ilić pogodio sa sedam metara, a onda i Knor na drugoj strani za 14:11.
18' Srbija prima gol iako je Nemcima pretio pasivan napad
Veber kažnjava rupu u odbrani za +2, a onda posle faula u napadu Orbovića ide i cepelin u kontri Nemaca za 13:10.

Nemci su kaznili i najmanju grešku do sada.
16' Šteta za odbranu
Marsenić je izblokirao jednog beka Nemačke, ali su ipak došli do lopte i Mertens daje treći gol na meču – 11:9.

Orbović topovski pogađa na drugoj strani za -1.
15' Sedmerac je iznudio Marsenić
Nemanja Ilić je precizan i smanjuje na 10:9.
12' Konačno jedna dobra odbrana
Tačnije, greška bekova Nemačke i Kukić smanjuje zaostatak na 9:8.
11' Nemci nezaustavljivi
Stižu do devetog gola, a Đorđić odgovara za 9:7.
10' Cupara ne uspeva da ukroti Nemce
Bez odbrane za srpskog golmana u prvih 10 minuta – 8:6.
9' – novi laki gol Mertensa, odgovara Đorđić
Previše lako je pukla kontra i ponovo Nemci imaju +2.

Đorđić šutira sa distance i pogađa, te nastavlja tamo gde je stao u prethodnom meču – 7:5.
8' Mertens sa levog krila pogađa rašlje
Cupara je i dalje nemoćan – 6:5.
7' Bravo, Orboviću!
Ukrao je loptu na liniji pasa i lako zatresao mrežu u kontri – 5:5!
6' Radivojević sa krila!
Odličan pogodak iskusnog Bogdana Radivojevića – 5:4.
5' Orbović za 4:3, ali odmah primamo laki gol
Hafner gotovo u petoj sekundi napada Nemačke pogađa i održava +2.
4' Primamo još dva laka gola
Hafner lako savladao Cuparu, da bi na drugoj strani uzvratio Kukić kroz sredinu.

Ali, primamo gol iz brzog centra, previše lako.
3' Kukić smanjuje na 2:1
Njegov prvi gol na šampionatu
2' Nemačka bolje počinje susret.
Grecki duplira vođstvo Nemaca krilne pozicije – 2:0.