Liverpul – Totenhem 2:1 (0:1)

Fudbaleri Liverpula savladali su Totenhem 2:1, posle preokreta na Enfildu u derbi meču 10. kola engleske Premijer lige.

Henderson 53, Salah 75p – Kejn 1
  LIV   TOT
  2 : 1
Kraj!
Preokret Liverpula za veliku pobedu od 2:1.
90+2' Alison stavio "tačku"
Šansa za Totenhem da izjednači u nadoknadi vremena, ali Alison sjajno brani udarac Sona i verovatno rešava pitanje pobednika.
82' Son se trudi
Jalovi napadi Totenhema, Son se najviše trudi, traži "rupu" u odbrani Liverpula, uspeva da ugrozi jednom Bekera, ali šutira pored gola.
75' GOOOOOL!
Liverpul preokreće na 2:1!

Muhamed Salah je bio nemilosrdan sa bele tačke, Gazaniga nije uspeo ni da se baci u neku stranu.
74' Penal za Liverpul!
Mane beži Orijeu koji ga stiže u kaznenom prostoru i zaustavlja ga. Međutim, ne oduzima mu loptu, a onda u borbi za poziciju obara napadača Liverpula.
68' Žestok pritisak Liverpula
Potpuna inicijativa "redsa" sredinom drugog poluvremena, prete domaćini sa svih strana preko Salaha, Firmina, Vajnalduma, Robertsona, ali Totenhem odoleva.

Photo by Jan Kruger/Getty Images

49' Zamalo 0:2
Sjajna šansa za Totenhem da duplira prednost. Son je lako prevario odbranu Liverpula, sjajno šutirao, ali opet pogađa okvir gola, ovaj put prečku.
53' GOOOOOL!
Liverpul izjednačio na 1:1!

Nisu dugo odolevali Spursi u drugom poluvremenu, u osmom minutu nastavka Džordan Henderson konačno pronalazi put lopti do mreže pored Gazanige.
Počelo je II poluvreme na Enfildu
Poluvreme
Totenhem je odoleo pritisku Liverpula i zadržao vođstvo na Enfildu posle prvih 45 minuta.
Zasad nesavladiv na Enfildu

Photo by Alex Livesey/Getty Images
30' Gazaniga dominira!
Kanonada Liverpula, šutira i Aleksander-Arnold snažno sa distance, ali četvrta odbrana Gazanige u nizu.
29' Opet Gazaniga!
Nova prilika za Liverpul, opet brani Gazaniga. Aleksander-Arnold je poslao savršen centaršut iz slobodnog udarca sa desne strane pred peterac, tamo najbolje skače Van Dajk, dobro šutira glavom, ali brani golman Totenhema.
27' Gazanika spasava Totenhem!
Dve najbolje šanse za Liverpul u jednom napadu, oba puta sjajno brani golman Totenhema Gazaniga. Prvo "skida" udarac Salaha sa ivice kaznenog uz desnu stativu, a potom i šut Firmina koji je pokupio odbitak iskosa sa desne strane.
15' Šansa za Liverpul
Dobra prilika za domaćina, Robertson je poslao odličnu loptu u kazneni prostor, ali Gazaniga reaguje u poslednjem trenutku.
8' Pritisak Liverpula preko bekova
Preuzima domaćin inicijativu preko bekova, nekoliko centaršuteva Robertsona i Aleksander-Arnolda, ali dobro reaguje odbrana Totenhema.
Kejn šokirao "redse"
1' GOOOOOL!
Totenhem vodi na Enfildu!

Prvi napad i šok za "redse". Izgubili su domaći lopti čim su krenuli sa centra. Nakon brze kontre Son šutira sa ivice kaznenog, lopta se odbija od igrača Liverpula i pogađa stativu, ali se odbija pravo pred Harija Kejna koji donosi vođstvo "pevcima".
Repriza finala Lige šampiona
Ovo je prvi duel dva tima od proletošnjeg finala Lige šampiona u kojem su "redsi" slavili 2:0 u Madridu.