Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Krku 101:77 u 14. kolu ABA lige.

(25:18, 25:29, 29:16, 22:14)
  CZV   KRK
  101 : 77
40' KRAJ! Pobeda Zvezde
38' Zvezda pred novom pobedom
Majkl Odžo se dobro snašao u reketu i poentirao je od tablu, 98:72.
35' Raste prednost crveno-belih
Štimac je pogodio oba slobodna bacanja, a potom je i Davidovac poentirao, 92:67. Maksimalnih +25. Marineli je promašio trojku.
33' Zvezda rešila pitanje pobednika
Sada trojka i Kevina Pantera. Zvezda je na maksimalnih +20, 85:65. Tajm-aut Anzulović. Krka nije uspela da pogodi, dok na drugoj strani Davidovac pogađa trojku, 88:65.
32' Počela je poslednja četvrtina
Marko Jošilo nije uspeo da pogodi trojku, napad je za Zvezdu. Bili Beron pogodio je trojku za 82:63. Marineli poentira iz teške pozicije.
30' Kraj treće četvrtine
Zvezda je čini se prelomila utakmica u trećoj četvrtini. Ima još deset minuta, međutim teško će ekipa iz Novog Mesta uspeti da se vrati.
28' Krka se ne predaje
Lep napad Zvezde, Simanić pogađa šut s poludistance, 71:57. Ofanzivni skok Krke i Kouzi pogađa trojku, 71:60.

Štimac zakucava za 73:60. Deseta asistencija Brauna.
26' Šampion održava prednost
Isključen je Ivan Ramljak zbog dve nesportske. Lazić je pogodio oba slobodna bacanja, 67:55. Beron je promašio dvojku, dok je Pašalić izgubio loptu.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
25' Rapsodija Zvezde!
Sjajna igra u drugom poluvremenu aktuelnog šampiona. Lazić pogađa trojku za maksimalnih +14, 65:51. Ramljak smanjuje zaostatak, 65:53.
24' Crveno-beli se odlepili
Trojka Bilija Berona za maksimalnih +11, 60:49. Tajm-aut Anzulović. Paolo Marineli uspeo je da iznudi faul za dva slobodna bacanja, 60:51.
22' Dobar start Zvezde
Dobar početak drugog poluvremena za Zvezdu. Ipak, Džouns je pogodio i prekinu seriju domaćih, 55:49.

Na drugoj strani Branko Lazić promašio je trojku.
21' Počelo je drugo poluvreme
Sjajan pas Lorenza Brauna za Borišu Simanića, 52:47. Snažno zakucavanje krilnog centra. Sjajna odbrana Lazića, koji krade loptu i pogađa uz faul, 55:47.
20' Kraj prvog poluvremena
Čak 47 poena primila je Zvezda za 20 minuta. Od toga 29 u drugoj četvrtini.

Crveno-beli vode 50:47, međutim odbrana je problem i u nastavku će morati da pojača intenzitet.
19' Zvezda privodi poluvreme kraju
Bili Beron nije uspeo pogodi trojku iz teške pozicije, a nije ni Marineli iz kontranapada. Sjajno dodavanje Kuridža za Jovanovića, koji snažno zakucava, 47:40.

17' Raspoložene ekipe u šutu
Jagodić Kuridža pogodio je uz faul, međutim to je neutralizovano trojkom Balažiča, 39:36. Zvezda uzvraća preko Dobrića i trener Krke poziva tajm-aut, 42:36.

Kouzi je promašio trojku, dok je Jovanović bio polovičan sa linije penala, 43:36.
16' Serija gostiju
Marko Jošilo pogodio je oba slobodna bacanja, 36:30. Dobrić je potom izgubio loptu, a Kouzi pogodio trojku, 36:33.
15' Dobra igra Krke u Pioniru
Šakota je morao da zatraži tajm-aut zbog serije protivnika od 6:0. Dobro su reagovali crveno-beli posle kratkog predaha jer je Davidovac pogodio trojku, 35:28.

Jagodić Kuridža pogodio je jedno slobodno bacanje, 36:28.

13' Crveno-beli održavaju prednost
Nesportski faul Ivana Ramljaka. Braun je pogodio oba bacanja, 29:22. Davidovac je fauliran i poslat na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 30:22.
12' Minut bez poena za Zvezdu
Marineli ovoga puta nije uspeo da pogodi, baš kao ni Panter. Pašalić dodaje loptu do Džounsa koji poentira, 27:22.
11' Počela je druge četvrtina
Na startu 2/4 Marineli pogađa s poludistance, 25:20. Snašao se Panter i postigao svoj prvi koš na meču, 27:20.
10' Kraj prve četvrtine
9' Kraj prve četvrtine
Jošilo lepo prolazi i polaže loptu, 20:15. Braun je lepo ostavio loptu Laziću, ali je kapiten Zvezde promašio otvoren šut.

Jošilo je bio sam u ćošku, ali nije bio u stanju da pogodi.
8' Dobra utakmica u Pioniru
Branko Lazić nije uspeo da pogodi trojku iz velike udaljenosti. Novi pogodak van linije 6,75 za Krku, Kouzi je precizan, 15:13. Lazić prekida seriju gostiju, 17:13.
6' Zvezda odlična u tranziciji
Jošilo se upisuje u listu strelaca, 11:7. Laki poeni za Kuzmića za novih +6, 13:7. Braun potom krade loptu i ponovo crveno-beli dolazi do koša iz kontranapada, 15:7.
5' Krka uhvatila ritam
Pašalić pogađa trojku i smanjuje zaostatak, 9:5. Lorenzo Braun nije uspeo da uzvrati istom merom. Dobra odbrana Zvezde, potom kontra i koš Lazića, 11:5.
3' Sjajan start Zvezde
Opet dobra odbrana Kuzmića, Džouns nije uspeo da pogodi. Dobar potez centra Zvezde na drugoj strani. Kuzmić je uhvatio promašaj i položio je loptu u koš, 9:0.

Glen Kouzi za prve poene Krke, 9:2.
2' Dobra odbrana Zvezde na startu
Bili Beron pogađa trojku za 5:0. Dobro su crveno-beli otvorili utakmicu. Na drugoj strani Pašalić je promašio, a onda je usledila kontra i zakucavanje Simanić, 7:0.
1' Utakmica je počela
Prvi napad imaju košarkaši Zvezde. Loše je izgledao napad Zvezde, ali je Beron pogodio iz teške pozicije, 2:0. Krka nije uspela da poentira u prvom napadu.