ABA: Crvena zvezda - Budućnost 81:89

Košarkaši Budućnosti savladali su na gostovanju Crvenu zvezdu sa 89:81, u meču drugog kola ABA lige.

20:26, 22:18, 21:22, 18:23
  CZV   BUD
  81 : 89
Kraj - Budućnost nanela Zvezdi prvi poraz u ABA ligi
Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu na gostovanju sa 89:81, u meču drugog kola ABA lige.
40' Zvezda "na konopcima"
L. Braun promašuje trojku i Budućnost minut pre kraja ima sjajnu situaciju.

Budućnost preko Kobsa ne pogađa, a zatim Danilo Nikolić faulira Berona koji će imati dva slobodna bacanja. Amerikanac promašuje oba - 81:87.
39' Negodovanje publike
Nakon promašaja Kobsa, činilo se da je Martin napravio faul, ali je lična greška svirana Branku Laziću - 78:83.
37' Zvezda pokušava da se vrati
Faje je izblokiran - dobra odbrana Danila Nikolića.

Hasan Martin iz teške situacije pogađa, ali mu uzvraća Dejan Davidovac.

Džastin Kobs uspeva da pogodi preko ruke Džejmsa Gista, pa tajm-aut traži Milan Tomić - 76:83.
35' Budućnost održava vođstvo
Trojku je ponovo pogodio Danilo Nikolić - ukupno 11. gostiju na meču.

Još jednu izgubljenu loptu pravi Gist. Greška u koracima - čini se da se Amerikanac umorio.

Bili Beron pogađa drugu trojku u 4/4.

Međutim, Bamfort sa devet metara "cepa mrežicu" - tajm-aut Milan Tomić - 72:77.
32' Ivanović u seriji
Nikola Ivanović se razigrao i sa trojkom otvorio poslednju deonicu. Crnogorski plejmejker ima 14 poena za sada.

Beron vraća trojku i postiže tek svoj 5. poen.

Puno prostora za Zorana Nikolića, kome je asistirao njegov prezimenjak Danilo - 66:71.
Kraj 3/4 - Vodi Budućnost
Ovu četvrtinu obeležila je rezultatska klackalica.

Naizmenično su se smenjivali u vođstvu, da bi Danilo Nikolić trojkom iz ćoška doneo vođstvo svojoj ekipi pred završnih 10 minuta - 63:66.
29' Odžo greši
Majkl Odžo prvo promašuje horog, a onda pravi faul koji u dva poena pretvara Nikola Ivanović.

Nakon pogotka Kobsa, precizan je i Odžo.

Faul pravi Filip Čović, a Nikola Ivanović ponovo koristi slobodna bacanja - 62:63.
28' Bamfort - problemi sa faulovima
Četvrtu ličnu grešku napravio je Bamfort nad Lazićem, koji koristi oba slobodna bacanja.

Faul u odbrani pravi Faje nad Martinom, koji ima polovičan učinak sa slobodnih bacanja.

Greši Zvezda u napadu, pa ih Martin kažnjava sjajnim zakucavanjem.

Tajm-aut Milan Tomić - 60:57.
26' Dobar period Zvezde
Zvezda koristi odličan momentum i sa agresivnom odbranom dolazi do malo osetnije prednosti.

Pod košem dominira Gist i ima 27 poena na svom kontu - 58:52.
24' Gosti odlični za 3 poena
Danilo Nikolić pogađa svoju treću trojku na meču.

Vraća mu Lorenco Braun, koji je prvi put precizan van linije 6,75 - generalno slaba partija Zvezdinog plejmejkera za sada.

Borbeni Gist dolazi do skoka u napadu i iznuđuje slobodna bacanja. Ubacuje oba - 54:52
22' Dvoboj Gista i Šehovića se nastavlja
Gist postiže poene polaganjem, a zatim sa slobodnih bacanja ima 1/2.

U međuvremenu, novu trojku postiže Šehović - njegov 15. poen.

U kontri opet dobro trči Džejms Gist, faulira ga Bamfort, a centar domaćih koristi oba bacanja - 49:49
Zakucavanje Džejmsa Gista
Poluvreme - Minimalna prednost Budućnosti
Gosti su odlično odigrali 1/4, da bi im u drugoj Zvezda uzvratila i preokrenula rezultat.

Ipak, odlična serija Nikole Ivanovića vratila je Podgoričanima prednost.

Dominira Džejms Gist sa 18 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok u gostujućoj ekipi to čini Suad Šehović sa 12 poena, koga prati Hasan Martin sa osam poena, koje je postigao na samom startu meča.

Na poluvremenu - 42:44.
20' Kakav nastup Džejmsa Gista
Amerikanac u crveno-belom dresu ima 16 poena za manje od 12 minuta na parketu.

Međutim, sa pet poena u dva napada uzvratio mu je Nikola Ivanović i tako primorao Milana Tomića da zatraži novi tajm-aut pred poslednji napad u prvom poluvremenu - 42:44
19' Slobodna bacanja...
Koriste ih Gist i D. Braun na jednoj, odnosno Kobs na drugoj - 40:39
Rampa Hasana Herisa
18' Čović i Gist opet
Šehović nastavlja da šutira odlično i pogađa novu trojku.

Spetljali su se domaći u napadu, a u kontri Božić dobija dva slobodna bacanja i koristi 1/2.

Još jednom Čović i Gist, koji postiže svoj 14. poen na meču - 37:37
16' Čović se razigrao
Fenomenalna asistencija Zvezdinog plejmejkera za Gista koji zakucava za vođstvo domaćih posle dužeg vremena.

Tajm-aut traži Subotić - 35:33.
15' Nesportska za Šehovića
Bek gostiju napravio je nesportsku ličnu grešku nad Dobrićem, koji će imati dva slobodna bacanja, a zatim i lopta sa strane za Zvezdu.

Dodatni napad završava Filip Čović trojkom u završnici napada.

Kobs uzvraća novim poenima - 31:33.
14' Gist!
Fenomenalan alej-up Čovića za Gista.

Budućnost dobro trči kontru, a Suad Šehović pogađa za 2+1 - 26:31.
12' Dobrić i Dženkins dobri
Nakon neuspešnog napada, u narednom Dobrić kreće u prodor i iznuđuje faul. Zvezdin bek zatim uspeva da ubaci i oba slobodna bacanja.

Prve poene za goste u 2/4 pogađa Danilo Nikolić sa distance.

Dženkins nastavlja sa dobrom igrom, prvo promašuje šut, a zatim se ispravlja polaganjem o tablu - 24:28.
Kraj 1/4 - Bamfort u poslednjoj sekundi
Novu trojku pogodio je Čarls Dženkins na asistenciju Mohameda Fajea.

Međutim, Skot Bamfort u poslednjoj sekundi 1/4 pogađa trojku i vraća +6 svojoj ekipi - 20:26.
10' Konačno trojka domaćih
Nakon tri promašaja prvu trojku za domaće pogađa Čarls Dženkins.

Zvezda je ispunila bonus, a slobodna bacanja iznudio je i pogodio Džastin Kobs - 17:23.
9' Kontre!
Novi igrač na terenu Ognjen Dobrić odlično trči dva kontranapada i vraća svoju ekipu u igru.

Tajm-autom reaguje Subotić - 14:19.
7' Raste prednost Budućnosti
Beron je promašio trojku, ali je lopta došla u ruke Derika Brauna, baš kako je želeo, pa je krilnic centar domaćih prikucao loptu.

Suad Šehović i Danilo Nikolić postižu nove trojke.

Zvezda se muči u šutu i sve poene postiže iz reketa - 10:19.
Ograničen kapacitet dvorane Aleksandar Nikolić

5' Prva trojka
Pogodio ju je Suad Šehović nakon skoka fantastičnog Hasana Martina u napadu.

Prvi tajm-aut zatražio je Milan Tomić - 8:13.
5' Martin dominira!
Od 10 poena svoje ekipe, Hasan Martin postigao je osam - 8:10
4' Kakva rampa Martina!
Na zakucavanje je išao Derik Braun, ali nije uspeo da prođe.

Usledila je kontra gostiju, a pri prodoru fauliran je Kobs, koji je realizova dva slobodna bacanja.

Gist odlično pivotira protiv Martina za novo vođstvo crveno-belih - 6:4.
2' Alej-up početak
Prve poene zakucavanjem postiže Džejms Gist, na asistenciju Derika Brauna.

Prve poene za goste postiže Hasan Martin - horogom.

Usledio je promašaj Derika i Lorenca Brauna sa distance, da bi Gist u narednom napadu iskoristio dobru loptu Bilija Berona - 4:2.