Ponedeljak, 30.10.2017.

17:50

NBA Zvezda 'razmontirala' MZT

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu MZT u hali „Aleksandar Nikolić“ u poslednjemmeču šestog kola ABA lige – 112:73.

Izvor: SM

Autor: SM

Foto/kkcrvenazvezda

Crveno-beli su tako prekinuli niz od dva poraza u Jadranskoj ligi i upisali četvrti trijumf, dok je skopski tim zabeležio četvrti poraz.

Crveno-beli su od starta pokazali dominaciju i posle dvadeset minuta meča, na krilima Lesora i Radičevića imali 11 poena prednosti – 54:43.

Pomenuti igrači postigli su ukupno 26 poena za domaći tim u prvom poluvremenu.

Iako je tim Dušana Alimpijevića igrao bez povređenog Tejlora Ročestija i Pere Antića, crveno-beli su pokazali demonstraciju sile u Pioniru.

Rezultatska neizvesnost trajala je na početku meča, da bi domaćini sredinom druge deonice stekli dvocifrenu prednost i na krilima Lesora i Radićevića na odmor otišli sa 11 poena prednosti – 54:43.

MZT ni pored sjajne igre Bojana Trajkovskog nije uspeo da odgovori raspoloženim igračima Zvezde, koji su u trećem kvartalu ubacili 33 poena, a protivniku samo osam.

Zvezda je do samog kraja rutniski održavala prednost, a publika je mogla da ućivau sjajnim potezima igrača Zvezde.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Radičević sa 17 poenai čak deset asistencija, a pratio ga je Džejms Feldin, koji je dodao dva manje. Debitant na ovom meču Dragan Apić zabeležio je 14 poena, a dvocifreni su još bili Stefan Janković, Nikola Jovanović i Milko Bjelica sa po 11 poena.

Svi igrači crveno-belih su se upisali u listu strelaca osim Marka Kešelja koji je proveo 13 minuta na parketu.

U poraženom sastavu istakao se Bojan Trajkoski sa 30 poena, dok je Jure Lalić zabeležio 14.

Košarkaši Crvene zvezde sada se nalaze na drugom mestu sa skorom 4-2, kao Partizan i Cedevita, iza vodeće Budućnosti sa 5-1.

Crveno-beli u narednom kolu igraju protiv Partizana, dok MZT u sedmom kolu dočekuje Megu.

IV četvrtina

10' Stefan Janković poenimapostavlja konačan rezultat - 112:73.

8' Poenima Jankovića Zvezda ima čak 40 poena razlike - 109:69.

5' Druga trojka Nikole Radičevića, a dominaciju Zvezde nastavlja Dragan Apić sjajnim zakucavanjem - 107:69.

4' Osma trojka za crveno-bele i prvi meč u kom su igrači Zvezde premašili 100 poena - 102:69.

3' Zvezda je nastavila da realzuje napade, a prvu trojku za MZT u drugom poluvremenu postiže Penov - 96:93.

2' MZT je serijom od 6:0 započinju poslednju deonicu, ali Stefan Jankovć prekida atraktivnim potezom - 93:60.

III četvrtina

10' I Janković pogađa sa linije 6, 75 , a poenima Dobrića Zvezda ubacila 91 poena za 30 minuta - 91:54.

9' Davidovac ubacuje novu trojku, dok na drugoj strani Lalić poentira za dva - 84:54.

7' Sjajna rampa Kešelja, koji nije bio precizan u šutu za tri, a poenima Davidovca Zvezda ima +30 - 81:51.

6' Poenima Trajkovskog, skopski tim posle dužeg vremena upisuje poene, a na drugoj strani Nikola Jovanović pistiže svoj deseti poena na ovom meču - 79:50.

6'Zvezda je nazaustavljiva u ovoj četvrtini! Bjelica je precizan sa linije 6, 75, dok je ekipa MZT potpuno stala napadački - 77:48.

5' Zakucavanje Milka Bjelica, pa poenima Feldina sa linije penala Zvezda ima +22 - 70:48.

4' Fedlin postiže svoj 13. poen, a Jovanović sjajnim zakucavanjem završava akciju domaćina, pa je trener gostiju morao da zatraži tajm-aut 66:48.

3' Poenima Milka Bjelice Zvezda dolazi do maksimlanim +16 na ovom meču - 62:46.

2' Feldin sjajnim potezom ubacuje prve poene u ovom kvartalu za crveno-bele 60:46.

2' Žestok sudar Bejlija i Lazića, gde je deblji kraj izvukao Amerikanac

1' Na počžetku treće četvrtine nerealizova napad na obe strane.

II četvrtina

10' Zvezda nije uspela da realizuje svoj poslednji napad i domaći sastav posle prvi dvadeset minuta ima 12 poena prednosti - 58:46.

8' Nastavlja Trajkovski da pogađa za svoj tim, ali je na drugoj strani Apić pogodio 4/4 u šutu za dva - 58:45.

6' Radičević je nastavio odličnu napadačku igru i Zvezda sada ima +15 - 54:39.

5' Trajkovski nije bio precizan u šutu za tri, a odogovorili su igrači Zvezde - prvo je precizan bio Bjelica, a potom je Feldin ubacio drugu trojku za 49:38.

4' Efikasna je i ova četvrina, a Dragan Apić je upisao svoje prve poene na ovom meču - 44:35.

3' Crveno-beli su preko Feldina pogodili prvu trojku,a u sledećem napadu precizan sa linije 6, 75 bio je i Davidovac - 40:29.

2' Još jednom iz prodora Zvezda dolazi do poena, ovoga puta preko Ogjena Dobrića - 32:27.

1' Gosti su odmah promašili zicer, a crveno-beli su to odmah kaznili lakim poenima prekocNemanje Dangubića - 30:27.

I četvrtina

10' Konačan rezultat posle prvih deset minuta postavlja sjajni Trajkovski - 28:23.

9' Domaćini su nastavili da pritiskaju goste, u listu strelaca upisali su se Jovanović, Bjelica i Davidovac 28:21.

8' Radičević pogađa salinije slobodnihbacanja, a Trajkoviski pogađa svpju drugu trojku na meču - 22:18.

7' Francuz Lesor je nastavio da pogađa, dok je na drugoj trani odgovorio odgovorio odlični Trajkovski -19:15.

6' Trajkovski preko ruke Lazića postiže svoj četvrti poen, a na drugoj strani Lalić pravi faul nad Lesorom - 17:12.

5' Problem skopskom timu pravi sjajni Matijas Lesor, koji fantastičnim zakucavanjem upisuje deseti poen za tim s Malog Kalemegdana - 17:10.

4' Zvezda je napravila seriju od 5:0, da bi poenima Garsije gosti smanjili vođstvo na tri poena prednosti - 13:10.

3' Beograđani su, pre svega, dobrom odbranom uspeli da vrat vođstvo i poenima Lesora i Feldina imaju minimalnu prednost - 7:6.

3' Damjan Stojanoski postiže prvu trojku na meč pa gosti ponovo vode - 4:6

2' MZT je poveo preko Lalića, ali su crveno-beli odgovorili poenima Lesora i Radičevića - 4:3.