Nedelja, 14.02.2016.

17:02

Pet ozbiljnih minuta Zvezdi dovoljni za +29

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Sutjesku sa 96:67 u meču 24. kola ABA lige i tako su upisali 18. trijumf, uz šest poraza.

Izvor: SO

Autor: SO

Starsport

Sa druge strane, Nikšićani su upisali osam pobeda i 16 poraza i do kraja im predstoji borba za opstanak.

Crveno-beli nisu igrali punom snagom, Sutjeska je krajem prvog poluvremena vodila sa 33:30, ali pet minuta jake odbrane i disciplinovanog napada na početku nastavka bili su dovoljni ekipi Dejana Radonjića da prelomi meč.

Miler i Cirbes bili su ključni u tom intervalu u kojem su domaći napravili seriju 18-2, poveli sa 58:40 i tako su rešili pitanje pobednika.

Zvezda je na ovom meču igrala bez povređenog Stefana Jovića, a krajem trećeg perioda igru je morao da napusti i Nikola Rebić, koji je dobio udarac u duelu sa Pavićem, krvario je i morao je da napusti igru.

Sledećeg vikenda na programu su nadmetanja u nacionalnim kupovima, a meč 25. kola ABA lige Zvezda igra sa Cibonom u gostima 29. februara, tri dana posle meča sa Efesom u Evroligi.

Crveno-beli su timski imali 27 asistencija i bili su superiorni u svim statističkim parametrima. Najbolji je bio Majk Cirbes sa 21 poenom (8-13 iz igre) i 10 skokova, Marko Simonović dao je 16 poena (4-7 za tri), a Kvinsi Miler imao je 11 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Nemanja Dangubić upisao je 9 poena i 6 asistencija, Kinzi je imao 6 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Micić je dodao 8 poena i 5 asistencija.

Kod Sutjeske je najraspoloženiji bio Nemanja Vranješ sa 23 poena (6-7 za tri), a Spasojević je zabeležio 16 poena i 8 skokova.

Tok meča:

Zvezdini Amerikanci dobro su počeli meč, po četiri poena ubacili su Miler i Kinzi i Zvezda je došla do +5, a posle koševa Dangubića i Cirbesa bilo je 12:5 i trener gostiju zatražio je tajm aut.

Igralo se u sporijem tempu, crveno-beli nisu bili na maksimumu, ali su sa linije penala čuvali stečenu prednost preko Micića i Kinzija. Ipak, preko Raša i Šalića gosti su prišli na -3 posle prve četvrtine (18:15).

Rebić, koji je počeo u startnoj petorci, bolje se pokazao u drugom izlasku na teren – bolje je vodio napad i dva puta je pogodio u kontri, ali su se gosti preko Šalića držali u igri. Bivši centar Partizana dao je osam poena i približio je svoj tim na -1 (25:24).

Simonović je pogodio dve trojke, ali Zvezda je bila bez energije u napadu, što je Sutjeska iskoristila i serijom 6-0 prešla u vođstvo 33:30 – prvo je Vranješ pogodio trojku uz faul, a onda je i Spasojević položio u kontri.

Posle tajm auta Radonjića crveno-beli su se uzobiljili – prvo su Cirbes i Micić sa linije penala vratili egal, a Dangubić trojkom i Miler prodorom zaključili su seriju 10-0, da bi Vranješ ipak u poslednjoj sekundi od table pogodio trojku i Zvezda je vodila 40:36 na poluvremenu.

Miler je bio raspoložen na početku drugog poluvremena – prodor, asistencija za Cirbesa, a onda i zakucavanje uz faul za prvu dvocifrenu prednost domaćih (50:40). Nastavilo se u istom ritmu – treći napad u nizu Zvezda je poentirala uz faul, ovoga puta kucanje Cirbesa na asistenciju Micića, a potom je Nemac poentirao u kontri za 55:40 i ponovo uz faul na dodavanje Kinzija - 58:40.

Nikšićani se nisu predavali, pre svih Vranješ, koji je bio u seriji trojki i spustio je svoj tim na -13 (62:49). Uzvratio je Rebić trojkom, ali je plej Zvezde potom dobio udarac u duelu sa Pavićem i morao je zbog krvarenja da napusti teren.

Na kraju, Zvezda je posle koša Cirbesa vodila 68:51 posle tri perioda i bilo je jasno da će upisati pobedu. Poslednja deonica bila je formalnost u kojoj su obe ekipe igrale opušteno, a crveno-beli su uvećali prednost i priveli meč kraju u laganom ritmu.