Subota, 10.01.2015.

20:55

Partizanu drama u Pioniru

Košarkaši Partizana NIS pobedili su Olimpiju 81:74 (24:22, 14:17, 16:11, 27:24) u derbi meču 17. kola ABA lige, u prepunoj hali Pionir.

Izvor: MN

Autor: MN

Starsport

Crno-belima je ovo veoma važna pobeda u borbi za plasman u plej of. Partizan ima skor od deset pobeda i sedam poraza, dok Olimpija ima dva trijumfa manje.

U narednom kolu Partizan gostuje Metalcu, dok se Olimpija sastaje sa Mega Leksom.

U Pioniru je viđen neizvestan i tvrd meč, nije bilo mnogo lakih poena, a nijedna ekipa nije stekla osetniju prednost. Meč je prelomljen tek u poslednjih nekoliko minuta. Posle isključenja Dina Murića usledila je serija penala, Partizan se "odlepio" i do kraja nije dozvolio iznenađenje.

Najefikasniji u Partizanu bio je Mačvan sa 21 poenom i sedam skokova, pratio ga je Milosavljević sa 15. Dabl-dabl učinak ostvario je Milutinov sa 14 poena i 12 skokova. Dobar meč odigrao je Andrić postigavši 11 poena (3/4 za tri) i šest asistencija.

Kod Olimpije je najbolji bio Marinović sa 14 poena i sedam asistencija, Omić je dodao 12. Dvocifren je bio još Dino Murić sa 11 poena i 10 skokova, ali je on meč završio ranije zbog pet faulova.

Metalac – Cedevita (21.00)
Mega Leks – Crvena zvezda Telekom (19.00)

Tok meča:

Meč se igra u prepunoj hali Pionir, a Partizan je počeo petorkom Marinković, Andrić, Milosavljević, Mačvan, Milutinov. Utakmici prisustvuje i selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević.

Izjednačena igra u prvih nekoliko minuta, za Partizan su bili precizni Milosavljević i Mačvan, a drugoj strani Omić. Crno-beli su se trojkom Andrića i novim poenima Mačvana odvojili na plus sedam (11:4). Brza košarka na obe strane pa se gosti lako vraćaju na poen zaostatka trojkama Salina i Marinovića (13:12).

Partizan čuva prednost i uspostavlja dobru igru u odbrani. Milutinov postiže koš uz faul, ali nije pogodio dodatno slobodno bacanje (17:14). Olimpija preti dobrim šutem za tri poena, pa je prva četvrtina završena rezultatom 24:22 za srpskog šampiona.

Posle početnih 4:0, Olimpija na startu druge četvrtine ponovo vodi u Pioniru, a precizan je bio Hrovat. Usledila je rezultatska klackalica, nekoliko minuta nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odlepi, ali Partizan stiže na plus šest novom trojkom Andrića i košem kapitena Milosavljevića (34:28). Pad koncentracije kod "crno-belih" u poslednja dva-tri minuta prvog poluvremena i u odbrani i u napadu. Olimpija to nije kaznila na pravi način, ali je smanjila zaostatak na dva poena (38:36). Ubrzo potom trojkom Salina još jednom je preuzela minimalnu prednost. Druga četvrtina završena je vođstvom Olimpije 39:38.

Na početku drugog poluvremena nastavljena je rezultatska klackalica, tvrd meč u Pioniru, bez lakih poena. Partizan ne kažnjava promašaje Olimpije. Tri minuta pre kraja treće četvrtine ekipa Duška Vujoševića pravi mini-seriju od 6:0 preko Mačvana i Gagića za plus četiri (50:46). U finišu trojku za Partizan postiže Mačvan, a zatim je u slovenačkom timu uzvratio Prepelič (54:50).

Prepelič trojkom otvara poslednju četvrtinu. Kapiten Partizana Dragan Milosavljević zaradio je četvrtu ličnu grešku, posle čega vezuje pet poena (61:55). Olimpija se vratila, pa je ponovo usledio izjednačen period igre, ali i penal-serija. Mačvan je promašio dva bacanja za svoju ekipu, ali se već u sledećem napadu iskupio, postigao poene uz faul, a zatim i bio precizan iz dodatnog penala (68:65).

Na drugoj strani posle prekršaja Milutinovića, Marinović oba puta precizan sa slobodnih bacanja. Za razliku od crno-belih koji kubure sa slobodnim bacanjima, Olimpiji ona idu od ruke na ovom meču. Dino Murić zbog faula i tehničke greške napušta igru. Milutinov u važnim momentima postiže poene sa penala, a zatim i Mačvan (75:71).

Trojkom Andrića Partizan odlazi na plus sedam (78:71), brani naredni napad, ali potom gubi loptu i Marinović postiže trojku za minus četiri. Milosavljević je potom bio precizan sa slobodnih bacanja, a polovičan učinak je imao Tepić, pa je meč završen pobedom Partizana 81:74.