Četvrtak, 31.10.2013.

22:04

Odbrana Unikahe deklasirala Galatu

Košarkaši Unikahe deklasirali su Galatasaraj 84:57, odigravši fenomenalnu odbranu u drugom poluvremenu koja je dozvolila samo 15 poena za 20 minuta.

Vladimir Štimac je bio odličan sa 7 poena i 6 skokova. Milan Mačvan imao je 11 poena (4/6) i 9 skokova, dok je Zoran Erceg dodao 5 poena (2/7 iz igre) za Galatasaraj.

Igrač meča bio je Nik Kaner-Medli sa 16 poena i 6 skokova, a 13 je dodao Erl Kolovej. Goste je predvodio Džamont Gordon sa 12 poena, 10 asistencija, 7 skokova i 6 izgubljenih lopti.

Nakon prvog poluvremena u kojem su oba tima imala po deset minuta svoje dominacije, usledila je nemoć Galate protiv odbrane domaćina u nastavku. Bilo je 43:15 u drugom poluvremenu za Unikahu, nakon 41:42 u prvom.

Kaner-Medli je pokrenuo Unikahu od starta meča, počeli su sa 7:2, Mensa-Bonsu je pratio sve, ali je Grejndžer zakucao za 16:10, da bi posle deset minuta košem Sabonisa Unikaha stigla do 20:12.

U drugom periodu razigrao se Mačvan. Sa pet poena u nizu smanjuje na 25:23, a potom na asistenciju Gordona donosi izjednačenje 32:32. Odgovaraju im Štimac i Kaner-Medli, ali Erceg trojkom donosi prednost gostima 37:36. Nakon koševa Mensa-Bonsua i Kaner-Medija, Domerkant pogađa novu trojku za Turke koji odlaze na poluvreme sa prednošću 42:41.

Međutim, u trećoj četvrtini na scenu stupa odbrana Unikahe. Galata je bila bez poena skoro četiri minuta, pa domaćin beži na 52:46. Turci nastavljaju da se muče u napadu, gube lopte i dobijaju rampe, pa domaćin koševima Suaresa i Štimca stiže do 61:50 uoči poslednjih deset minuta.

Uz podršku publike Unikaha se razgoropadila početkom poslednjeg perioda te koševima Kaner-Medlija i Štimca stiže do serije 14:0 za 20 poena prednosti. Do kraja meča Galata nije imala snage za oporavak, a tačku na pobedu spektakularnim zakucavanjem satvlja Dejan Todorović.