Ponedeljak, 18.05.2009.

12:34

ACB: Pobede Taukeramike i Barse

Košarkaši Taukeramike, Barselone i Gran Kanarije zabeležili su pobede na početku plej-ofa španske ACB lige.

Taukeramika je u lokalnom derbiju uz velike probleme pobedila gostujući Bilbao, sa 90:86. Barselona je savladala Pamesu sa 68:66, a jedinu pobedu u u gostima ostvarila je Gran Kanarija, protiv Unikahe, posle produžetka, sa 96:90. U subotu, Real je savladao Huventud sa 79:62.

Izuzev meča u Madridu, svi ostali bili su izuzetno neizvesni. Košarkaši Bilbaa vodili su na poluvremenu u Vitoriji sa 56:43, nakon što su napunili koš domaćina sa 38 poena u drugoj četvrtini. Pablo Priđoni i najbolji strelac u pobedničkom timu Igor Rakočević vratili su Taukeramiku u igru preokretom za 62:61 za uzbudljiv finiš.

TAU je ostao u vođstvu, ali je Bilbao zadržao priključak, sve dok Rakočević, 9 sekundi pre kraja nije povisio na 88:84 i rešio pitanje pobednika. Srpski reprezentativac je postigao 18 poena, Pit Mikel je imao 16, a Tijago Spliter 15 poena uz 10 skokova.

Podjednako teško bilo je i košarkašima Barselone, uprkos ranom vođstvu protiv Pamese sa 28:13, odnosno 46:30 na poluvremenu. Gosti su uspeli da se vrate u igru trojkama Alberta Olivera 3 minuta pre kraja za 65:60, da bi Đanluka Bazile blokirao pokušaj Rafe Martineza za izjednačenje u poslednjem napadu na meču. Ostalo je 68:66 za Barselonu.

Fran Vaskez je predvodio Katalonce sa 18 poena, Huan Karlos Navaro je postigao 14. Na drugoj strani, Kosta Perović je postigao 14 poena, uz 3 skoka za 25 minuta u igri, dok je Vule Avdalović odigrao samo 3 minuta i nije se upisao u strelce.

Najviše drame bilo je u Malagi, gde je Gran Kanarija napravila brejk pobedom posle produžetka, sa 96:90. Meč je bio izjednačen do kraja, Unikaha ni u jednom trenutku nije imala više od 5 poena prednosti. Gosti su u produžetku stekli 10 poena prednosti, 91:81, a Unikaha nije imala vremena da se vrati u igru. Omar Kuk je predvodio Unikahu sa 25 poena, dok je na drugoj strani Melvin Sanders postigao 17.

Plej-of se nastavlja u ponedeljak, kada Huventud dočekuje Real, dok su drugi mečevi u preostalim serijama na programu u utorak.