Sreda, 26.03.2008.

21:46

Sjajni Kuk za pobedu Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ljubljansku Olimpiju 93:87, u prvoj utakmici četvrtfinala regionalne NLB lige. Fenomenalnu partiju, najbolju ove sezone, pružio je Amerikanac Omar Kuk koji je meč završio sa 32 poena (6-9 za tri), šest asistencija i tri ukradene lopte. Pored Kuka sjajan je bio i kapiten Tadija Dragićević sa 23 poena i osam skokova. Elmedin Kikanović dodao je 14, a Bakić 13. U timu Aleksandra Džikića Marko Milić ubacio je 19, a Jasmin Hukić 18 poena. Meč broj dva igra se u subotu u Tivoliju.

Meč u Pioniru protekao je u mnogobrojnim preokretima. Olimpija je u trećoj deonici vodila i sa 11 poena razlike, ali je Kuk sjajnim izdanjem doneo savom timu prednost u ovom duelu.

Prvu četvrtinu Zvezda je bolje odigrala, najviše zahvaljujući sjajnom Elmedinu Kikanoviću koji je 12 od svojih 14 poena postigao u prvoj deonici. Zvezda je u osmom minutu imala plus osam (26:18), a na prvom dvominutnom odmoru bilo je 31:25.

Drugu četvrtinu Olimpija počinje serijom 7-0 dolazi do vođstva (32:31), i tada je bilo jasno da će ovo biti izjednačena utakmica. Do kraja prvog poluvremena gosti su održavali minimalni prednost, a najveću razliku imali su upravo na velikom odmoru (46:41).

Olimpija u istom ritmu nastavlja i u trećoj četvrtini, a kada je Dragič u 23. minutu pogodio trojku za 53:43, činilo se da će Zvezda teško do pobede. Tada se budi Omar Kuk, koji je od 32, u prvom poluvremenu ubacio samo devet poena. Amerikanac je posle dvocifrene prednosti preuzeo stvari u svoje ruke, i sa dve vezane trojke vratio je Zvezdu u igru (55:49).

Slovenci su odbili taj nalet Zvezde, ali plej domaćina nije hteo da odustane. U poslednjim trenucima treće deonice Kuk je iznudio namernu ličnu grešku, pogodio je dva slobodna bacanja, potom uz zvuk sirene i trojku, i rezultat je pred poslednju deonicu bio 66:66.

Odlučujućih 10 minuta počinje sa još dva poena Kuka, a onda Hukić sa pet vezanih poena vraća prednost svom timu (71:68). Tada se budi i kapiten Tadija Dragićević koji sa dve vezane trojke vraća prednost „crveno-belima“ (75:71).

Ipak, Ljubljančani se ni tada nisu predali, i početkom 36. minuta ponovo su poveli posle trojke Saše Dončića i dva slobodna bacanja Dragiča (81:77).

Tri minuta pre kraja Olimpija je imala plus četiri (83:79), ali tada Zvezda furioznom serijom 12-0 rešava pitanje pobednika. U sjajnoj seriji Kuk je ubacio dve trojke, nadovezao se Dragićević sa trojkom sa devet metara, i navijači u Pioniru mogli su da odahnu.

Crena zvezda - Olimpija 93:87

Crvena zvezda: Subotić, Krasnić, Marković 3, Kikanović 14, Kuk 32, Kovač 3, Raičević 3, Dragićević 23, Lekić, Cvetković, Šljivančanin 2, Bakić 13.
Olimpija: Dončić 3, Buker, Močnik, Dragič 8, Rizvić 8, Milić 19, Hukić 18, Begić 2, Bejli 10, Zupan 4, Tejlor 15.