23:37

EL: Sve poznato, sledi Top 16

Izvor: A G

Autor:A G

U četvrtak su u Evroligi u grupama B i C igrani dueli poslednjeg, 14. kola prve faze. U derbiju večeri Real je u Madridu savladao Panatinaikos posle produžetka 95:87. Lotomatika je na svom terenu poražena od Roana, a Barselona je slavila u gostima protiv Bamberga – 69:65. Produžetak je igran i u duelu grupe B između Arisa i Makabija, a slavili su Izraelci 101:94.

Le Man je bio ubedljiv protiv Armanija u Milanu – 83:63, Unikaha je savladala Efes Pilsen 87:77, a Lijetuvos je overio prvo mesto u grupi pobedom nad Cibonom u Zagrebu – 86:79.

U ponedeljak, 4. februara u Madridu se održava žreb za Top 16 fazu, a timovi koji su izborili prolaz su: CSKA Moskva, Sijena, Tau Keramika, Žalgiris, Olimpijakos, Lijetuvos, Makabi, Unikaha, Efes Pilsen, Aris, Panatinaikos, Real Madrid, Barselona, Ulker, Partizan i Lotomatika.

U meču u Madridu domaći tim je tokom cele utakmice imao prednost, ali je ekipa Željka Obradovića u finišu ipak došla do izjednačenja – 83:83. Zaslužena pobeda na kraju je ipak pripala Realu koji je i pored pobede završio na drugom mestu u grupi. Luis bulok bio je najbolji u španskoj ekipi sa 22 poena, a Papadopulos i Raul Lopes ubacili su po 14. U timu šampiona Evrope, Spanulis je postigao 22, Batist 16, a Jasikevičius 13 poena.

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredila je Lotomatika, koja ipak i pored poraza od Roana prošla u drugu fazu kao najbolja šestoplasirana ekipa. Pape Badian postigao je 22, a Salijers i Hes ubacili su po 13 poena kod Francuza. U domaćoj ekipi jedini raspoložen igrač bio je Roko Leni Ukić sa 19 poena.

Ekipa Bamberga, predvođena Predragom Šuputom, namučila je Barselonu. Gosti iz Katalonije ipak su na kraju slavili su sa četiri poena prednosti. Bivši igrač Partizana bio je najbolji igrač domaćina sa 17 poena i osam skokova. U gostujućem timu Jaka Lakovič ubacio je 15, a Iljašova i Vaskez po 12 poena.

Lijetuvos ritas našeg Aleksandra Trifunovića najprijatnije je iznenađenja prvog dela Evrolige. Litvanski tim pobedom u Zagrebu protiv Cibone overio je prvo mesto u grupi B. Kenan Bajramović postigao je 19, a Holis Prajs 16 poena za goste, dok su kod Zagrepčana najbolji bili Keli sa 18 i Hoskin sa 15 poena.

Sjajan meč igran je u Solunu, gde je izraelski Makabi pobedio Aris posle dodatnih pet minuta. Polse regularnih 40 minuta bilo je 86:86. Makabi je ipak na kraju završio na drugom mestu grupe B, pošto je Lijetuvos slavio u Zagrebu. Markus Fajzer bio sjajan kod gostiju sa 28 poena i 11 skokova, dok je kod domaćina najbolji bio Džeremaja Mesi sa 22 poena.

Ubedljivu poebedu zabeležio je francuski Le Man na gostovanju Armani Džinsu. Luka Bogdanović bio je najefikasniji kod gostiju sa 17 poena (1-3 za dva, 5-7 za tri) za 30 minuta, a u timu iz Milana solidnu partiju pružio ja Dušan Vukčević koji je meč završio sa 12 poena (0-3 za dva, 3-4 za tri).

Treće mesto u B grupi zauzela je španske Unikaha koja je u poslednjem kolu na svom terenu savladala turski Efes Pilsen. U pobedničkom timu bojan Popović nije imao previše udel apošto je za 15 minuta postigao samo dva poena.