Poraz Radničkog u Zagrebu

Košarkaši kragujevačkog Radničkog izgubili su od Zagreba u gostima 87:80, u 19. kolu regionalne NLB lige.

Subota, 30.01.2010.

22:01

Ekipa Miroslava Nikolića dobro se držala protiv favorizovanog domaćina, ali nije imala dovoljno snage da u samom finišu preokrene i pobedi. Radničkom je nakon ovog poraza na 10. mestu na tabeli sa skorom 7-12, dok se Zagreb još više približio završnom turniru pošto sada ima 13 pobeda i šest poraza i drugi je na tabeli.

Marko Brkić bio je najbolji kod Kragujevčana sa 17 poena i šest skokova. Vukašin Aleksić ubacio je 12, Danilo Mijatović 11, a Mladen Pantić 10 poena. U sastavu Zagreba Žorić je postigao 20, a Simon 13 poena.

Radnički je dobro počeo meč, i nakon trojke Aleksića u petom minutu imao je pet poena prednosti (13:8). Zagreb je ipak vodio nakon prvih deset minuta (20:17), ali izabranici Miroslava Nikolića nisu se predavali, i sredinom druge deonice došli su do osam poena prednosti (30:22).

U naredna četiri minuta Zagreb je napravio seriju 17-5 (39:35), vratio je prednost i na poluvremenu je imao četiri ratzlike (43:39). Početkom drugog dela domaći sastav došao je i do prve dvocifrene prednosti (53:43), ali Kragujevčani nisu odustajali i posle 30 minuta su imali samo četiri poena zaostatka (62:58).

Neizvesnost je trajala sve do 36. minuta kada je Radnički imao tri poena manje (70:67) i napad. Taj napad ipak nije iskorišćen, i Zagreb je u finišu obezbedio 13. pobedu u dosadašnjem delu šampionata.

U narednom kolu Radnički u Kragujevcu dočekuje ljubljansku Olimpiju.