Poraz Zvezde u Zadru

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Zadru rezultatom 71:61 (19:19, 16:13, 19:13, 17:16), u 24. kolu NLB lige.

Subota, 07.03.2009.

21:43

Zvezda ostaje na drugom mestu sa skorom 18-6, a Zadar sada ima 16 pobeda i 8 poraza. Zvezda i Cibona su veoma blizu plasmana na završni turnir, na kojem je mesto odavno izborio Partizan, dok Hemofarm i dalje ima prednost od jedne pobede u odnosu na Zadrane, dva kola pre kraja.

Vladimir Štimac bio je jedini dvocifren igrač u Zvezdi sa 12 poena, dok su u domaćoj ekipi najefikasniji bili Hrvoje Perić sa 18 i Rok Stipčević sa 16 poena.

Zvezda je u Zadru nadskakana 42-26, ali je uspela da drži priključak sve do poluvremena kada je bilo 35.32 za domaćina (do tada razlika išla od dva za Zvezdu do šest poena za Zadar).

Zadar je otvorio drugo poluvreme sa 8-0, posle čega je razlika konstantno bila veća od 6 poena, a maksimalnih 67:53 domaćin dostiže u 37. minutu.

Na kraju se Zvezda primakla na osam razlike, pre nego što je Stipčević ubacio koš u poslednjoj sekundi i tako doveo Zadar do plus 10, iste razlike kolikom je Zvezda pobedila u Beogradu.

Beograđani će u sčedeću subotu protiv Zagreba imati priliku da potvrde plasman na završni turnir, Zadar ostaje jednu pobedu iza Hemofarma.