Sreda, 22.01.2020.

22:52

Juve za 20 minuta eliminisao Romu

Fudbaleri Juventusa savladali su u Torinu Romu sa 3:1 u četvrtfinalu italijanskog Kupa.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Crno-beli su meč prelomili u drugom delu prvog poluvremena, kada su postigli sva tri pogotka.

Prvo se u strelce upisao Kristijano Ronaldo, kada je u 26. minutu odlično istrčao polukontru i preciznim udarcem levom nogom postigao pogodak.

Već u 38. je bilo 2:0, kada se Rodrigo Bentankur najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

Pitanje pobednika rešio je Leonardo Bonuči u nadoknadi prvog poluvremena. On je ostao sam na drugoj stativi posle centaršuta Daglasa Koste i rutinski je zatresao mrežu Lopesa.

Roma je počasni pogodak postigla u 50. minutu, kada se lopta posle šuta Čengiza Undera od prečke odbila od Bufona u mrežu domaćih.

Juventus će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Milan i Torino.