Nedelja, 30.07.2017.

23:59

Kolarov asistirao, Džeko i Mandžo pogađali

Američka utakmica između Juventusa i Rome pretvorila se tokom 90 minuta u pravi balkanski derbi.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Aleksandar Kolarov i Edin Džeko na jednoj, Mario Mandžukić na drugoj strani u pobedi Juventusa posle penal serije.

U regularnom delu meča je bilo 1:1, a u postizanju golova su učestvovala spomenuta trojica igrača.

Napadač Juventusa Mario Mandžukić doveo je 'Staru damu' u vođstvo 1:0 u 29. minutu posle dodavanja Aleksa Sandra. Sandro je uputio pas u prostor, a Mandžukić je rutinski zaobišao golmana 'Vučice' i lako mu je bilo da pogodi praznu mrežu gola Rome.

U 74. minutu je uzvratio nekadašnji dvojac iz Mančester Sitija, a sada Rome.

Kolarov je prošao po levoj strani, poslao loptu nisko u peterac gde je na nju natrčao Edin Džeko i kao u video igrici samo je plasirao u mrežu 'Stare dame'.

'Vučica' je tako izborila penale u kojima je prvi jedanaesterac promašio Tuminelo, što će se posle pet realizovanih penala Juventusa ispostaviti kao ključan promašaj za pobedu crno-belih iz Torina.