Utorak, 17.01.2017.

23:35

FA: 'Crne mačke' ispale, Olerdajsova prva pobeda

Fudbaleri Sanderlenda ispali su u trećem kolu FA kupa od ekipe Barnlija, dok je menažer Kristal Palasa Sem Olerdajs zabležio prvi trijumf na klupi novog tima.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Barnli je na ’Turf Muru’ slavio rezultatom od 2:0, a u prvom susretu ovih ekipa, ’Crne mačke’ su na svom stadionu odigrali meč bez golova.

U ponovoljenom susretu nisu uspeli da naprave zapaženiji rezulat i oprostili su se od najstarijeg takmičenja.

Domaći tim poveo je golom Voksa u 30. minutu, a isti igrač asistirao je u 83. minutu Andreju Greju kojij je postavio konačan rezultat.

U narednom kolu gostovaće Bristol Sitiju, koji je savladao Flitvud Taun golom Džejmija Petersona u 17. minutu.

Menadžer Sem Olerdajs zabeležio je prvi trijumf na klupi novog tima pošto je Kristal Palas na domaćem terenu savladao Bolton – 2:1.

Gostii su poveli golom Džejmsa Henrija početkom drugog poluvremena, a junak meča bio je Kristijan Benteke ,koji je golovima u 68. i 77. minutu doneo prolaz svojoj ekipi u nastavku takmičenja.

U narednoj runsi Kristal Palas će u narednom kolu dočekati Mančester Siti.