Subota, 07.01.2017.

23:10

Napoli do pobede u 95. minutu

Fudbaleri Napolija savladali su Sampdoriju 2:1 na svom terenu u 19. kola Serija A.

Izvor: mn

Autor: mn

Getty Images

Oni su do trijumfa stigli posle preokreta i to golom u u 95. minutu meča.

Napoli je zadržao treću poziciju na tabeli sa 38 bodova, dok je Sampdorija na 14. sa 23, posle četvrtog vezanog meča bez trijumfa.

Gosti su poveli autogolom Hišaja u 30. minutu. Sampdorija je ostala sa igračem manje na terenu jer je drugi žuti karton zaradio Silvestre.

Mreže su mirovale sve do 77. minuta kada se u strelce upisao Gabijadini za 1:1. I kada se činilo da će to bili konačan rezultat, Toneli je u 95. minutu doneo sva tri boda svojoj ekipi.

Fudbaleri Empolija pobedili su Palermo sa 1:0, u prvoj utakmici kola. Jedini gol postigao je Masimo Makarone u 78. minutu iz jedanaesterca.

Empoli je ostvario četvrtu prvenstvenu pobedu, zauzima 17. mesto na tabeli sa 17 bodova i "pobegao" je Palermu na sedam bodova.

Palermo ima 13 poraza, nalazi se u zoni ispadanja na 18. mestu i prvi je ispod crte sa 10 bodova. Pretposlednji je Krotone sa devet bodova ali i dve utakmice manje, a devet bodova iz 18 utakmica ima poslednjeplasirana Peskara.