Subota, 10.12.2016.

17:51

Arsenal se vratio u borbu za titulu

Fudbaleri Arsenala savladali su Stouk siti sa 3:1 u 15. kolu engleske Premijer lige i ponovo se uključili u trku za šampionsku titulu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Julian Finney/Getty Images

Arsenal je na svom stadionu gubio posle pola sata, ali je uspeo da stigne do preokreta i treće uzastopne pobede u domaćem šampionatu.

’Tobdžije’ su sada na drugoj poziciji sa 34 boda, isto koliko ima i prvoplasirani Čelsi, ali uz utakmicu manje, dok je Stouk ostao na desetom mestu sa 19 bodova.

Stouk je poveo u 29. minutu golom Čarlsa Adama iz jedanaesterca, ali je Tio Volkot do kraja poluvremena, u 42. minutu, izjednačio na 1:1. Brzonogi krilni napadač bio je brži od čuvara i sa peterca u mrežu sproveo centaršut Beljerina sa desnog boka.

Do preokreta domaći su stigli već na startu drugog dela igre, tačnije u 50. minutu – Okslejd-Čemberlen je poslao dubinsko dodavanje preko odbrane, a Mesut Ezil video da je golman malo istrčao i glavom prebacio Granta.

Konačan rezultat postavio je Ivobi petnaest minuta pre kraja, kada je posle faula nad Sančesom pokupio loptu i rutinski pogodio suporotni ugao.

U ostalim mečevima subotnjeg popodneva viđeno je mnogo golova – Burnli je sa 3:2 nadigrao Bornmut, Hal siti i Kristal Palas su, u duelu punom preokreta, remizirali 3:3, dok je Svonsi bio ubedljiv na svom stadionu protiv Sanderlenda (3:0).