Subota, 10.12.2016.

15:20

PL: 'Štikla', preokret i pet golova na Vikaridžu

Ekipa Votforda savladala je posle preokreta fudbalere Evertona sa 3:2, u uzbudljivoj utakmici 15. kola Premijer lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

’Karamele’ su tako nastavile niz bez pobede i zauzimaju deveto mesto na tabeli sa 20 bodova.

Sa druge strane, ’Stršljenovi’ su ovom pobedom pretekli Everton i nalaze se u gornjem delu tabele sa 21 bodom.

U narednom kolu Votford gostuje ekipi Mančester Sitija, dok Everton dočekuje Arsenal.

Ekipa Ronalda Kumana povela je golom Romela Lukakua u 17. minutu meča, ali je Strefano Okaka spektakularnim pogotkom u 36. izjednačio. Italijan je postigao jedan od najlepših pogodaka u svetu fudbala, pošto je 'štiklom' iz okreta savladao golmana gostiju.

U nastavku meča domaćini su delovali mnogo bolje, postigli su još dva pogotka i potpuno zasluženo slavili. Sebasijana Prodl je doneo prednost u 59, a samo pet minuta kasnije strelac prvog pogotka najavio pobedu svog tima.

Iako su fudbaleri Votforda mislili da će ubedljivim vođstvom završiti meč 15. kola, belgijski napadač u 86. minutu donosi nadu svojoj ekipi da dođe do boda, takođe svojim drugim golom.

Everton se tada probudio i delovao bolje na terenu, ali su domaćini do kraja uspeli da sačuvaju prednost i savladaju ’Karamele’.